Yazar : ERDAL DEMİRKIRAN
Yayınevi: Kashna kitap ağacı
Sayfa sayısı :292

ARKA KAPAK

ÖZGELECEK

Yıl 2030: İnsanlar artık 5 saat uyuyor. İnsanlar artık sinirlenmiyor. Artık 21. Yüzyılın başlarında tüm dillerde karşılığı bulunan "başarısızlık" sözcüğü sözlüklerde yok. Özgüven artık özel bir vasıf değil. Cinayet intihar kavga savaş yok.. ve artık insanlar birbirlerini seviyor...
Yıl 2020: Neredeyse tüm dünyayı saran ve sarsan "Kashna Öğretileri" büyük bir hızla yayılıyor...

Yıl 2010: Dünyanın En Akıllı İnsanı dünya liderlerine yönelik eğitim programını başlattı...

Yıl 2005: Türkiye'deki faaliyetleri devam eden Erdal Demirkıran dünyaya açılmaya hazırlanıyor...

Yıl 2002: Dünyanın En Akıllı İnsanı Özel Okul Kolej Dershane Şirket Belediye Siyasi Partiler.. gibi kurum ve kuruluşlarda "dahi" yetiştiriyor.

Bugün: Erdal Demirkıran hayatı ve kendini alabildiğine seviyor. Dünyayı değiştirmeye çalışıyor..

Ön sayfalardan...

Cam kırıklarıyla süslenmiş yollarda
ayakları kanyaa kanaya benimle birlikte yürüyen babama.
Neredeyse kendim kadar sevdiğim anneme.
Beraberce gemiler yaptığımız eşim Betül'e
2 yaşındaki manyak kızım Berfin'e
ve tüm insanlık alemine ithafımdır.

"Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım" dediğimde dostlarım bana: "Maden bu kadar akıllısın neden sen de Edison gibi Einstein gibi Newton gibi... Bir şeyler icat etmiyorsun?" dediler. Ben de onları haklı buldum... Ama galiba biraz yanlış anlamış olacağım ki ben ampul icat etmek yerine Edison icat etmeye karar verdim.

Bugünlerde "Kashna" adını verdiğim kendi öğretimle dahi yetiştiriyorum. Edison yetiştiriyorum. Einsetin yetiştiriyorum Newton yetiştiriyorm.. Bu kitabımda "Kashna Öğretileri"nin hiç olmazsa bir kısmını seninle de paylaşmak isterdim.

"Çözebilmem Umuduyla"...

KİTAPTAN BİR KISIM
BEYNİN KÜÇÜLÜYOR! ÇÜNKÜ SİNİRLENİYORSUN...


Artık eskisi kadar güçlü bir hafızan yok artık eskisi kadar hızlı düşünemiyorsun son zamanlarda çok fazlaca “dilimin ucunda” deyimini kullanıyorsun artık eskisi kadar hızlı karar veremiyorsun artık okudukların aklında kalmıyor artık randevularını verdiğin sözleri unutuyorsun. Peki neden? Çünkü Sinirlisin! Sinirlilik veya Asabiyet! İkisi de aynı şey. İkisi de sen farkında olmadan beynini kemiriyor. Asabi bir insan olman sürekli pişman olduğun anlamına gelir ve tüm pişmanlıklar beyni küçültür. Sen de en az benim kadar iyi biliyorsun sinirlenince mantıklı düşünemediğini. Mantıklı düşünemeyince yanlış kararlar veriyor ve karşındakini çoğunlukla boş yere yıpratıyorsun. Kısa bir süre rahatlasan da sonradan pişman olup kendine kızıyorsun. Ben bunu yapmamalıydım yanlış yaptım diyor arkasından da keşkeli cümleler kuruyorsun. Keşke öyle söylemeseydim keşke şöyle yapsaydım... Zamanı geri alıp yaptığın hatayı düzeltemeyeceğine göre bu durum beynini kemirmeye başlıyor. Her yerde haklı olduğunu anlatsan da içinden bir ses senin haksız olduğunu haykırmaya devam ediyor. Bütün bunlar olurken bilinçaltın negatif kayıtlar yapmaya devam ediyor. Farkında olsan da olmasan da düşünsel anlamda beynin küçülüyor. Çünkü tüm pişmanlıklar beyni küçültür!

Şimdi bir dakika düşün! Bugüne kadar sinirli olmanla neyi çözdün? Sinirli olman ne zaman işe yaradı?Cevap: Hiçbir şeyi çözemedim ve hiçbir zaman bir işime yaramadı.Son bir soru: Hiç sinirliyken aynaya baktın mı? Beş Saniye KuralıSenden çok küçük bir şey istiyorum her ne olursa olsun sinirlendiğinde beş saniye dur ve düşün. Beş saniye sonrasını düşün! Ne kadar pişman olacağını ve beyninin küçüleceğini düşün! Sonra seni sinirlendiren her kimse ona NEDEN diye sor? NEDEN insanlık tarihinin en büyük icadı. Ateş yazı telefon ampul... kaç para ki? Neden sorusu olmasaydı hiçbirini bulamazdık. Bu sihirli sözcüğü hayatında hep kullan. Hele de sinirlenince NEDEN diye sor. Karşındaki insan bir an için sinirlerine yenik düştüğü böyle bir karşılık alacağını tahmin etmediği için cevap veremeyip özür dileyecektir. Göreceksin! Olumsuz bir cevap alırsan özür dile ve yoluna devam et! Gerçekten böyle yap! Bırak senin beynin küçüleceğine onun beyni küçülsün! Küfretseler bile gül geç! Emin ol ki bu tavrın daha etkileyici olacak. Düşünsene birisine küfrediyorsun ve adam sana acıyarak bakıp yoluna devam ediyor. Seni dövse daha az üzüleceğine eminim. Olumlu ya da olumsuz her tavır karşısında beş saniye sessiz olmak sana nasıl bir güç ve karizma katar. Yaşayan bilir. Hele yüzlerce kez yaşayan hem de nasıl bilir. Ben bilirim!

ALINTIDIR.
Başından sonuna kadar sıkılmadan zevk alarak okuduğum birkaç kişisel gelişim kitabından biri. Sizlere çok faydası dokunacak bir kitap olduğuna eminim. Kesinlikle okuyun . pişman olmazsınız