Orjinal isim: Le Concile de Pierre
yazarı:Jean-Christophe Grange

Kitap Hakkında:

Jean-Christophe Grangé’nin ikinci romanı olan "Taş Meclisi" tesadüfî bir trafik kazasıyla birlikte gelişir. Hayvanların özellikle de yırtıcı hayvanların doğal çevrelerindeki davranışlarını inceleyen ve şaolin boksu meraklısı olan Diana Thiberge genç kızlık dönemini karartan korkunç bir dramı yaşadığından beri hiçbir erkeği öpmemiştir. Bu demir karakterli genç kadın küçük Lu-Sian'ı evlat edindikten sonra korkunç deneylerin yaşamında iz bırakacağını aklına bile getirmez. Paris'e dönüşlerinin hemen ardından Diana ve Asya kökenli oğlu korkunç bir trafik kazası geçirirler. Ama bu kazada bir cinayet teşebbüsünü hatırlatan her şey vardır. Ölümün eşiğindeki küçük Lucien Berlin'den gelen esrarengiz bir doktor tarafından kurtarılır. İşte burada sorular ortaya çıkar: bu doktora kim haber vermiştir? Hastayı nasıl ve neden kurtarmıştır?

Soruların cevabını bulma serüveni parapsikolojiden Şamanizme varan inançlar yumağını çözdükçe karmaşıklaşır. Paris’te başlayan arayış Sibirya’nın derinliklerine kadar uzanır. Ve tabiî korku ve gerilim de...

gerçekten şaşırtıcı bir hayal gücü fiziksel ve psikolojik şiddet parapiskoloji şamanizm mucizevi tedaviler ani ölümler.

Bilimsel referansları polisiye vakaları ve parapiskolojik olguları etkileyici bir psikolojik atmosfer içinde birleştiren bir hikaye.