Debbie Ford

ben sadece gölgenin sırrı kitabını okudum çok beğendim. diğerlerinide almak isteyen olursa diye yazıyorum.
Gölgenin sırrı kitabı geçmişten gelen duyguları temizlemek için güzel öneriler ve uygumalar söylüyor ve kendini kabullenmekten bahsediyor.

Gölgenin Sırrı


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Aynada gördüğümüz kişi bizim en büyük düşmanımız da olabilir en büyük dostumuz da. Bu neyle yaşamayı seçtiğimize bağlı. Işığımızın sevgisiyle mi gölgelerimizin korkusuyla mı yaşamayı seçiyoruz? Işığımızı bilincimize çıkarmadıkça bilinçaltımız bizim adımıza seçimlerini yapar. Ve farkında bile olmadan geçmişimizin gölgelerinde yaşama mahkum oluruz. Gölgelerimizle barışmadığımız sürece şikayet ederiz acı çekeriz suçlarız suçluluk duyarız kızarız "zavallı ben" rolünü oynayarak sorumluluk üstlenmekten kaçarız -tüm bunların doyumlu bir yaşam sürmek için bize en ufak bir yararı olmadığını bile bile. Debbie Ford bu kitabında gölgelerimizle nasıl yüzleşeceğimizi bize sade bir dille anlatıyor

Işığı Arayanların Karanlık Yanı

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Her insanın içinde karanlık bir yan vardır. Bu bizim kendi içimizde kabullenemediğimiz kendimizden ve başkalarından gizlediğimiz ve bilinçsizce başkalarına yansıttığımız yanımızdır. Karanlık yan ışığa çıkarılmadığı için karanlıktır. Onu ortaya çıkarıp sahiplenip onunla bütünleşmedikçe bu yanımız bizi sürekli engellemeyi bize her türlü acıyı korkuyu mutsuzluğu yaşatmayı ve hayatımıza bu yanımaza aynalık eden insanları çekmeyi sürdürecektir. Bu karanlık yanımızla bütünleşmemiz onun engelleyici ve yıkıcı etkisinden kurtulmamızı kabul edemediğimiz yanlarımızı gizlemek için kullandığımız maskelerde kısılıp kalmış yaşam enerjimizin serbest kalmasını sağlar. Karanlık yanımız bize verecek büyük armağanlara da sahiptir. O bize öğretmek yol göstermek ve tüm benliğimizi sunmak için mevcuttur.

Hayatınızın En Güzel Yılı

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Birçoğumuz günlerimizi "eğer şöyle olursa'' hayatımızın nasıl olacağını düşünerek konuşarak ve düşleyerek geçiririz. Kararlar alır yeni diyetler uygular düzenli spora başlarız. Hayat boyu bizle olacak başarılarımız için çalışmaya başlarız ama sonra vazgeçeriz çok meşgul oluruz ve hayatta gerçekten bizim için neyin önemli olduğunu unuturuz. Bir yıl daha geçer ve hayallerimiz onlara ulaşılamadan öylece durur. Ama eğer bugün her zaman istediğiniz hayatın tam önümüzde elimizi uzatsak yakalayabileceğimiz mesafede olduğunu fark edersek ne olur? Bunu yaşamaya hazır mıyız? Hayal ettiğiniz yaşamın size gelmesini bekliyor olabilirsiniz. Sonunda daha fazla başarı para aşk ve mutluluğa sahip olduğunuzda o günün de geleceğini umuyorsunuz ya da... Ya da birçokları gibi yarın bugünkü hayatınızda sizi daha iyi hissettirecek bir şeylerin olmasını bekliyorsunuz. Ama o yarın hâlâ gelmedi mi? Gerçek burada ve şimdi yer alırken hayatınızın en güzel yılının oralarda bir yerlerde olduğu gelecekte saklandığı yanılsamasını kırmanın şimdi tam zamanı. "Debbie Ford'un iletişim kurmaktaki açıklığı ve samimiyeti büyümeye devam etmem ve hayatımın temel amaçlarına bağlanmamda bana ilham verdi beni rahatlattı ve güçlendirdi. Şefkatle beslediği bilgeliğini bizimle paylaştığı için ona sonsuza kadar minnettar kalacağım'' - ALANIS MORISETTE -Oyuncu şarkıcı şarkı yazarı ve 7 Grammy Ödülü sahibi-

Doğru Sorular

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Bu kitap yaşamınızın her anında kendi yararınıza olan seçimleri yapmanız için size güç verecektir. Kendinize "zavallı ben" demek isterseniz kurban olmaya niyetlenirseniz ve arzuladıklarınızı elde etmek istemezseniz Doğru Soruları boş verin. Fakat kendi yaşamınızın yaratıcısı olma sorumluluğunu alıyorsanız en iyi "versiyonunuz" olmak niyetindeyseniz ve yaşamınızda değişiklik yapmak istiyorsanız bu sorular size yolu gösterecektir. Yaşamınızın akışını sadece siz değiştirebilirsiniz. Sizin yerinize bunu hiç kimse yapamaz. İnsanlar size tekra ve tekrar yanlış yolda ilerlediğinizi söyleyebilirler. Fakat bunu size görene kadar ve o kasır döngüden bıkana kadar yaşamınızdaki hiçbir şey değişmez. Hiç kimse sizin adınıza sizin yolunuzda ilerleyemez. Karar vermek zorundasınız: Hiçbir yere gitmeyen bir yol ya da hayallerinize götürülen yol. Siz seçin.

Gölge Etkisi


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Üç önemli rehber eşliğinde aydınlık bir içsel yolculuğa çıkıyorsunuz!Bastırdığınız görmezden geldiğiniz ötelediğiniz veya duymak istemediğiniz şeyler toplumda örnek alınan bireyler haline gelme yolunda elinizden tutarak sizi aydınlığa çıkarabilir. Evren ile bütünleşebilir sağlıklı iletişim yolları inşa edip güçlü ve başarılı bir birey olabilirsiniz.Ne zaman mı? Hatalarınızın olumsuz yönlerinizin ve eksikliklerinizin sizi utandıracak şeyler olmadığını anlayıp onlarla birlikte yürüme kararı aldığınızda… İçinizle yüzleşmekten korkmayın. Herkes kadar iyi ya da herkes kadar kötü olma meselesi insan olmanın getirdiği bir ikililik iken sizi farklı kılacak şey herkes kadar kötü olduğuna inandığınız yönlerinize barışçıl bir gülümsemeyle bakmanız olacak.

Deepak Chopra Debbie Ford ve Marianne Williamson tam da bunu söylüyor: Gölgenize yüz çevirmeyin. Yaşamak istediğiniz hayatı yaşamak ve olmak istediğiniz kişiye dönüşmek istiyorsanız bu ilahi haritayı elinize alın ve yola çıkın. Sizi ayağa kaldıracak olan gölgenize ruhunuza açılan o aydınlık kapıda rastlayacaksınız.

21 Günde Bilinç Formatlama
Sadece 21 günde geçmişten kurtulmak anı yaşamak ve her zaman istediğiniz geleceği keşfetmek ister miydiniz...

21 Günde Bilinç Formatlama bizi gözlerimizi olduğumuz ve olabileceğimiz her şeye açmamızı sağlayacak olağanüstü bir kişisel yolculuğa çıkarıyor. Bilincimizi dönüştürüyor hayatımızdaki amacı anlamı ve tutkuyu ortaya çıkarıyoruz.

"Bir insanın ruhsal inançları ne yönde olursa olsun bu kitabın önerilerini yerine getiren birinin fayda sağlamaması mümkün değil. Mesaj çok net ve uygulamalar son derece belirgin ve sistematik."

-Dr. Harville Hendrix-


"Anı doyasıya yaşamak. Gerçek çağrınızı keşfetmek. Bunlar erişemeyeceğiniz kavramlar değil. Debbie Ford yeni kitabında sizi bir keşif yolculuğuna çıkarıyor. Ruhun keşfedilmeyi bekleyen altınını ortaya çıkarmak için dış kabuğumuz parçalanıyor."

-Marianne Williamson-


"21 Günde Bilinç Formatlama konusunda kararlıysanız bunun sebebi büyük olasılıkla şu an yaşadığınızdan daha fazlası olduğunu hissediyor olmanızdır. Artık yaşamınızın herhangi bir alanında ya ıstırabınız çok büyük ya da bir sürü şeye sahip olma arzunuz çok baskın. Daha çok istiyorsunuz daha fazlasını hak ettiğinizi biliyorsunuz. Elde edemediğiniz bir şeyler olduğunun farkındasınız ve bunu almaya hazırsınız. Dolayısıyla bugün gücünüzü dış dünyadan geri almanız içinize döndürmeniz ve sizi harekete geçiren özünüzle yeniden bağlantı kurmaya başlamanız için harika bir gündür. Bu kitapla bilincinizi karmaşalardan arındırabilir derin ve anlamlı hayatınıza ulaşabilirsiniz."

-Debbie Ford-

(Tanıtım Bülteninden)