Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Tavsiye Kitaplar

  Aynalar Koridorunda Aşk
  Mustafa Ulusoy

  Caddede bir terapist yürüyor; insanları gözlemleyen ve yaşadıkları mutsuzluğun nedenlerini anlamaya çalışan bir terapist.

  Dr. Mavi Aynalar Koridorunda Aşk'ın kahramanı. Hepimizin yaşadığı duygusal karmaşaları tecrübe eden varoluşun özünü anlamaya çlışan Beyaz Kırmızı Gri ve Sarı da. Ve vitindeki aksini inceleyenyüksek ökçeli kırmızı ayakkabılı kadın etrafın ilgisini çekmek için sarmaş dolaş gezen sevgililer önündeki arabayı sollayamayınca kendini değersiz hisseden BMW sürücüsü. Birer varoluş mabedi haline gelmiş kafeler restoranlar ve buraları dolduran insanlar. Milyonlarca imge. İmgelerde varoluşunu arayan insanlar. Aynada kendini gördüğünü zanneden ama Beyaz'ın söylediği gibi asla görmeyecek olan restoranda yemek yiyen kadın.

  Narsistleşmiş benliğin mabedine hapsolup kendi varoluş gerçekliklerinden uzağa düşenler içlerindeki boşluğu aşkla doldurmaya çalışıyorlar.
  Peki aşk insanın kalbini doldurmaya yeter mi? Sonsuz sevilme değerli görülme ihtiyacını duyan insanın kalbini kim nasıl doldurur?

  Dr. Mavi Beyaz Kırmızı Gri ve Sarı rüyaların gerçeklerin ve aynaların izini sürerek bu sorunun cevabını arıyorlar.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Yaklaşık 6-7yıl önce severek bir solukda okumuştum bir ayna yüzleşme gibi...

  Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde Dr. Aidin Salih

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Çağdaş tıp müthiş bir hızla ilerliyor ve yeni tedavi yöntemleri geliştiriyor. Bunlarla daha sağlıklı olmayı beklerken acaba daha çaresiz hale mi geliyoruz? Her geçen gün yeni bir hastalık ortaya çıkıyor ve hastalıkların direnci artıyor.

  Bu da görünüşte daha etkili ancak gerçekte daha tehlikeli ilaçların denenmesi anlamına geliyor. Ameliyatlar gen teknolojisi kimyevi ve nanoteknolojik ilaçlar sezaryenler yapay besinler kan ve organ nakilleri gerçekten de kaçınılmaz yöntemleri? Tüm bunlarla tedavi olabiliyor muyuz yoksa gittikçe daha fazla mı hasta oluyor ilaçlara bağımlı hale geliyoruz? Sağlıklı olmak bu kadar zor ve karmaşık olabilir mi?

  Biyolog ve Doktor Aidin Salih Gerçek Tıp’ta unutulan şifa kaynaklarını çağdaş insanın karşılaştığı tüm sağlık sorunlarına karşı kullanılabilecek biçimde tekrar canlandırıyor.

  Gerçek Tıp hastalıkların gerçek sebeplerini hastalıklara karşı çaresiz olmadığımızı ilahi kanunları çiğneyerek şifaya ulaşılamayacağını ve yitirdiğimiz şifanın izini tekrar sürebileceğimizi anlatırken sade ve hikmet dolu bir gerçeğe işaret ediyor.

  Tüm sağlık meselelerinin gerçek bir tıp yaklaşımıyla ele alındığı bu çalışmayla “az yiyerek” ve “doğru beslenerek” sağlığınızı koruyabilir önerilen tedavi yöntemleriyle hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

  “Allah şifasını vermediği hiçbir hastalığı yaratmamıştır. Onu bilen bildi bilmeyen de bilmedi” (Buhari Kader 4)

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Bu kitap benim için bir el altı kitabı. Yani genel itibariyle bitirdim ama heran yararlanabileceğiniz nitelikte... Doğal yaşam sağlıklı beslenmek nedir Peygamber efendimiz nasıl yermiş diyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum....

  Sizde beğendiğiniz kitapları tanıtıp bir kaç cümleyle sevme nedenizi bu başlık altına yazabilirsiniz.


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  "Mevlana Hayatı-Şahsiyeti-Fikirleri " (Şefik Can ) -Ötüken Yayınları

  Şefik CAN tarafından yazılan MEVLANA -Hayatı Şahsiyeti ve Fikirleri- adlı kitap gerek hacimsel gerek se bilgisel olarak ansiklopedik diyebiliriz. Şefik Can bir ömür incelediği Mesneviliği ve Mevlana‘yı anlatıyor. Hayatı kişiliği ve fikirlerine dair en doyurucu bilgileri de içerdiği söylenebilir. Ayrıca kitap içerisinde bulunann Divan-ı Kebir’den seçilmiş olan şiirlerin tercümeleri ve sözlük bulunmaktadır. (alıntı )

  Bu kitabı okumadan önce de Mevlanayı anlatan bir kaç kitap okumuştum . Ama bu kitap bambaşka . Oldukça ayrıntılı ansiklopedi niteliğinde . Yazarın dili akıcı . Hiç sıkmıyor. Roman tarzında değil tamamen bilgi ağırlıklı .Herşeyi en başından itibaren anlatıyor . Kitapta Divanı Kebirden Mesneviden dizeler var . Bu dizeler Arapça yazılmış ve hemen altında Türkçesi yer alıyor .En sevdiğim kısmı da bu . Arapça olduğu için sanki gerçek bir tasavvuf kitabı okuyormuş hissine kapılıyorum Mevlana'nın o dizeleri yazarken ki ruh halini hayal etmeye çalışıyor ve parmaklarımı Arapça kelimelerin üzerinde gezdirerek o dizelerle Bir ' oluyorum . Kitabın sonlarında "tasavvuf terimleri sözlüğü" yer alıyor . Yine bir hayli ayrıntılı ve emek vererek hazırlanmış.Baştan sona emek kokan 550 sayfalık muhteşem bir kitap .Mevlanayı ayrıntılı öğrenmek istiyorsanız kesinlikle bu kitabı tavsiye ediyorum .Henüz bitirmedim bitirmek ve hakkıyla okumak nasip olur inşallah.

  Bu konuyu açtığı için miftah'a teşekkür ederim . Kitap almak isteyen ama aklında soru işaretleri olan arkadaşlarımıza faydalı olması dileğiyle bu başlık açılmıştır. Sizde bir iki cümleyle beğendiğiniz kitapları tanıtırsanız bizlerde faydalanabiliriz . Her türlü kategoriye ait tavsiye kitaplarınızı paylaşabilirsiniz .

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Dolores Cannon - Ölümün Ötesi  Arka Kapak

  Birçok insan ölümü her şeyin sonu olan ürkütücü ve umutsuz bir durum olarak görür çünkü ölüm insanların var olduğunu bildikleri tek yaşamdan ayrılış demektir. Peki gerçekten de ölüm her şeyin sonu mudur? Ölümden sonra da yaşam var mıdır? Varsa bu nasıl bir yaşamdır? Ünlü yazar ve hipnozcu Dolores Cannon yüzlerce kişiyi transa sokarak onları doğmadan önce bulundukları aleme yani ölümden sonra gidilen yere götürdü. Bu alemle ilgili olarak deneklerin anlattıkları şeyler birbirine o kadar çok benziyordu ki sonunda ünlü hipnozcu bu heyecan verici ve aydınlatıcı açıklamaları bir kitap halinde yayınlamaya karar verdi.

  Ölüm ve ötesi hakkında bu son derece kapsamlı kitapta:

  - Ölüm Deneyimi
  - Ruhlar Alemindeki Farklı Varoluş Katları
  - Ruhsal Okullar
  - Rehberler ve Koruyucu Melekler
  - Cennet ve Cehennem Anlayışı
  - Tanrı Anlayışları
  - "Kötü" Yaşamların Önemi
  - Hayaletler ve Gürültülü Varlıklar
  - Doğa Ruhları
  - Çeşitli Ruhsal Danışma Kurulları ve Onların İnsanlık Üzerindeki Etkileri
  - Bedene-Girenler (Walk-ins)
  - Doğmadan Önce Yaşamınızı Planlama
  - Geri Dönüş Yolculuğu

  konularında verilen bilgilerde ölüm ötesinde hiç de ürkütücü değil tam tersine büyüleyici bir alem bulunduğu vurgulanmaktadır. Yazar kendisinin de ifade ettiği gibi ölümü araştırırken son derece gerçek canlı ve ruhen geliştirici bir yaşam bulunmuştur.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Sadece İnsan -Bahaeddin Sağlam
  Sunuş

  Bu kitap ilk bakışta bir kısım bilimsel ve dinî makalelerden oluşmuş gibi görünse de aslında insana ve insanlığın temel davranışlarına yönelik yazılmış en güzel kitaplardan biridir. Okuyunca bu iddiamızın bariz delillerini görebilirsiniz. Ayrıca bu kitap teorik denemeler değildir. Evrensel kavramlar ve kadim metinler üzerinden insanlık gerçeğini anlatan ilk çalışmadır diyebiliriz.Bu kadim metinler insanlık tarihinin en değerli kültür mirası oldukları halde maalesef dil kaybından ve kadim kültürün bugün için hiç anlaşılmamasından birer hurafe gibi algılanıyorlar. En azından böyle paha biçilmez değerlere “mitoloji” deyip geçiyorlar.Maalesef insanlığın bu kadim ve evrensel mirası anlaşılmadığından ve dindar kesim bunları yorumlamadan aynen ele aldığından bilim ehlinin ve gençliğimizin çoğu dinsizliğe kayıyor. Toplumda hatta bütün dünyada büyük çatışmalar meydana geliyor.Bu kitap bu ve benzeri onlarca sorunu çözebilecek bilgileri içeriyor. İnsanın yüce bir varlık olduğunu belgeliyor. Evet sonsuz soyut varlık dediğimiz tanrı olma vasfı hariç insanda bütün yüce değerler var. Çünkü sadece insanoğlu güzel isimleri okudu anladı ve yaşadı.İnançsızlık ve materyalizm ise bütün bu güzel değerlere bir darbedir. İnsanî değerlerden uzak duran bütün insanlara sesleniyorum: Ancak avam seviyesinde dini anlatan bugünkü din kurumlarına kızıp bu değerlerden mahrum kalmayın. Bu değerler aslında sizin öz malınızdır. Çünkü sizler hurafelere batmamış gerçek insanlığı arıyorsunuz. Evet olgun ve gerçek insan olma kimliği bütün diğer kimliklerden daha önemlidir.Ve en son olarak bütün okuyucularımdan ricam akademik kariyerime bakmadan bu kitabı tarafsız bir tarzda okumalarıdır. Çünkü 40 yıldır zor şartlar altında gece gündüz dil ve ilim ile meşgulüm; gerçekliği arıyorum; bu yolda 30 kitap ve iki yüz makale yazdım. Bu ve benzeri kitaplarımı adeta iğne ile kuyu kazar gibi bulup yazmışım. Yazdıklarım derleme değildir. Her bir makalesi birçok ilmî delile dayanan buluşlar ve orijinal düşüncelerdir.Bütün insanların dengeli düşünce çizgisinde gitmesi dileğiyle…
  24. 11. 2011
  Bahaeddin Sağlam

  İÇİNDEKİLER
  — Sunuş
  — Varoluşçuluk ve Hümanizm
  – Sartre’ın Fikirlerine Kısa Bir Bakış
  – Soyut ve Sonsuz Düşünebilen
  İnsanın Yol Haritası: Yunus Suresi Tefsiri
  – Yunus İbn Metta (zamanın oğlu insan)
  – İnsanlık Şifresi
  – İnsan Sapmasının Serüveni:
  Lehep Suresinin Tefsiri
  – Psikolojik Açıdan
  Ene Bahsinin Anahtar Kavramları
  – Sosyolojik ve Ontolojik Yönüyle
  Yusuf Suresinin Tefsiri
  – İnsanın Duygu Derinliği
  – İnsan Güzelliğinin Resmi
  – Âdem ve Evrim
  – Havva da Bu Varlık Ailesinin Üyesidir
  Âdem’in Kaburgasıdır
  – Gülmek ve Ağlamak
  – Ticaret ve Medeniyet (Kureyş Suresi)
  – Din ve Ekonomi (Maun Suresi)
  – Varlık ve Ruh Hakkında
  Zincirleme Bir Muhakeme
  – Süleymanın İlim ve Medeniyetinin Üstünlüğü
  – Akıl İçin İki Nokta
  – Gönül İçin İki Virgül
  – 28 Katmanlı İnsan
  – Diyalog Kitabı Üzerine
  – Hakikat ve Ehl-i Hakikat Kavramı
  – Fitne Tahrip ve Bozgunculuk
  – Ab-ı Hayat Kavramı
  – İlel-Ebed Varolma Aşkı
  – Karınca Bahsi

  Arka Kapak
  İnsan sonsuz karanlıklar içinde çok renkli bir ışık.. Varoluşun ruhu ve bilinci. Kozmosun canlı direği. Bütün somut verilerin soyut ve anlamlı sanatı. Hem Adem hem Yusuf hem Yunus hem Musa hem İsa olan sosyal bir alem. Saniyeyi sene kuruşu milyar yapan bir makine. Yüz milyar çarpı yüz milyar yıldızdan daha parlak bir star. Sayısız dram ve trajediyi saadet ve şekaveti içeren bir kitap..İnce bir tel zayıf bir yavru kadar nazik ve zavallı… Bununla beraber bütün evrenden daha büyük bir bene sahip… Bu benle dünya denilen rahme düşmüş; öyle sonsuz mana meyvelerini veriyor ki; 14 milyar ışık yılı kadar geniş olan bu galaksiler kümesi dahi ona dar geliyor. Ötesini ve sonsuzu istiyor.İşte bu kitapta bütün bu destansı manaları delilleri ile beraber göreceksiniz. Ve çoğunlukla da onları yaşayacaksınız.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart  Kendini ıstıraplar ve düş kırıklıkları yüzünden yıpranmış yıkılmış hayat sınavlarının buruk yelinin etkisiyle yüreği kavrulmuş kara talihin tekerlekleri altında ezilip parçalanmış olduğunu düşünen herkese şunu söylemek istiyorum: Tekrar doğmaya ve çiçek açmaya elverişsiz ruh mevcut değildir. Yeter ki dileyin o anda içinizde bilinmeyen gizemli güçlerin uyanıverdiğine hayretle tanık olacaksınız. Kendinize güveniniz yeni hayatlarda yeniden gençleşeceğinize inanınız bitip tükenmeyen kaderlerinize inanınız. Bir kıvılcımı sizin varlığınızda ışıldayan ve de yakıcı ve bağışlayıcı bir aleve hayat verebilen uçsuz bucaksız ocak diye de nitelemeye kalkıştığımız güneşlerin güneşine Tanrı'ya inanınız!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş