Esas kızımız Georgeanne’nin küçük bi kızken yaşadığı okuma problemi var. Büyükannesi bu açığını kapatmak için onu dans ve yemek kurslarına gönderir. Ve kendisine bakacak bir koca bulmaya çalışır. Yılar sonra bulurda… Seattle Chinooks’un sahibi Virgil Duffy’i. Ama damat kızımızdan neredeyse 40 yaş daha büyüktür. Georgeanne düğün günü kendisinden bu kadar büyük birisiyle evlenemeyeceğini anlar. Ve üzerinde küçük oldukça dar bir elbiseyle yanında sadece bir bavul dolusu makyaj malzemeleriyle kaçmaya karar verir.
Esas oğlan John Kowalsky Chinooks takımının oyuncusudur. Bir sene önce karısını çok elim bir şekilde kaybetmiştir. Karısıyla hamile olduğu için evlenmiş ama oğlu tomy çok erken dünyaya geldiği için yaşayamamıştır. Ama John’un karısı bunu kaldıramamış banyo küvetinde bileklerini keserek intihar etmiştir. Bu olaydan sonra John kendisini toplayamamış çareyi alkole sığınmakta bulmuştur. Patronunun düğününe mecburen katılır ama erken ayrılmak zorunda kalır. Tam arabasına binecekken daracık elbiseli bir güzel ona seslenir ve kaçması gerektiğini yardım edip edemeyeceğini sorar. John onu gelinin nedimelerinden biri sanır yardım eder. Arabasına alır. Ama yolda onun nedime değil bizzat gelinin kendisi olduğunu öğrendiğinde küplere biner. Çünkü takımdaki yerini ve takımını çok sevmektedir. Ama kızın gidebileceği bir yer olmadığı için bir yer bulana kadar mecburen evine götürmek zorunda kalır. Georgeanne onun evinde iki gün kalır ama son gece iki arasında yakınlaşma olur. sabah John kızı üstünde minik kıyafetiyle havaalanına götürür uçuş biletini alır arkasını döner ve gider…. Ama Georgeanne o uçağa binmez iş ilanlarından bir lokantada aşçı arandığını okur ve şansına denemeye karar verir. Bu sefer şans ondan yana güler işi alır hatta eski nişanlısının verdiği pırlanta yüzük sayesinde oraya ortak bile olur. aradan yıllarr geçerr….
Bir akşam resterantında John’u görür. Tabi Jhn onu hemen tanır onunla konuşmak ister ama kız onu tanımazlıktan gelir kaçamaya çalışır. Kaçarkende çek defterini düşürür. John ertesi gün çek defterini Georgeanne’nin evine götürdüğünde kapıyı şirin küçük bir kız açar. John kıza bakınca herşeyi anlar.. Lexie onun kızıdır. Georgeanne ilk önce inkar etmek ister ama faydasızdır Lexie John’un kızıdır. Ama onu hiç kimseyle paylaşmak istemez annesi çünkü tek ailesi kızıdır. Ayrıca kızının John’a bağlanıp sonra John onu terk ettiğinde kalbinin kırılmasından korkar. Ama John çok kararlıdır. Kızını tanımak ve babası olmak ister. Böylece üçü vakit geçirmeye başlar kızı John’u sevmeye başladığında Georgeanne Lexie’ye herşeyi anlatacağına dair Jon’u ikna eder. Bu arada John ve Georgeanne tekrar bir ilişki yaşamaya başlarlar. Bir gün John ve Georgeanne tartışırken Lexie herşeyi öğrenir. Ama Lexie’nin John ve Georgeanne’nin kızı olduğu öğrenen bir daha vardır. Virgil Duffy..
Bir gün Virgil Duffy John’u çağırıp ya takım ya Georgeanne der. Ama aşk galip gelir John sevdiği kadını bırakmaz… ama merak etmeyin takımda kalır çünkü o çok iyi bir oyuncudur