Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Kitabımız Yaramaz David'in evli bir kadını kardeşinin çalışma odasına atmasıyla başlıyor..David ve Marcus ikizler..Marcus on dakika daha büyük olduğundan Marcus düklükm ünvanını alan oluyor..David ise ondan beklendiği üzere serseri ve hiç bir şeye yaramayan bir adam ..Marcus hayatı boyunca kardeşini türlü dertlerden kurtarmıiş bir adam..Üniversite sınavına bile onun yerine girmiş..David'in ne zaman başı sıkışssa Marcus aziz kahraman onu hemen kurtarmış..
Bu kez Marcus oldukça sinirli ..Zira Kadının kocası Davids'i bulursa düelloya davet edecek..Bu yüzden kardeşini taşraya kafasını toparlasın diye gönderiyor..
David bu tabi..Yie bol içkili bir iddianın ortasında kaza yapıyor ve papazın dul karısı Hannah imdadına yetişiyor..
Hannah ise altı aylık dul bir kadın..Papaz evinde yaşıyor..Bişr kızı var..Dört yaşlarında ..Yeni papaz atanınca mecburen oaradan taşınmk zorundalar ve hiç istemese bile paragöz babası ve üvey annesinin yanına taşınmak zorunda..
David hayatını kurtaran ve evini ona açan Hannah'a teşekkür maiyetinde evlenme teklif ediyor.Bu evlilik tabi ki formalite icanı..Amaç Hannah ve kızına bir ev sağlamak..AMa David 'in eski bir arkadaşı onu ziyarete geliyor ve eski umursamaz David ortaya çıkıyor..Bu yüzden verdiği sözden de dönemediği için kendi adı yerine kardeşinin yazısını taklit ederek onun adnı yazıyor ..Ve Hannah Marcusla evlenmiş oluyor..
David Hannah ve kızıyla beraber Londraya dönerek Marcusun metresinin evine yerleştiriyor onları ve toz oluyor..
Bu arada tüm bu olanları öğrenen Marcus eve bir geliyor muhteşem bir kadınla evli olduğunu görüyor..Tam üstüne de üvey annesi ve kardeşi de geliyor..Buyrun cenaze namazına..Herkese gerçeği söylemek isteyen Hannah Marcus tarafından durduruluyor..Bu komediye devam ediyorlar..
Bu arada bir kalpazan cetesi sahte para basıp piyasaya sürüyor..Bunu da David'in üzerinden yapıyorlar..Marcus yine kardeşini kurtarmak için kolları sıvıyor..


Tek acayip nokta birdenbire samimi olarak Hannah ve Marcusun sevgili olmasıydı..Bunun dışında okunabilir bir kitap bence...Üçlü bir serinin ilk kitabı arkadaşlar..İkinci kitabımız tabi ki David'in...