Bir dakikanızı istirham edeceğim kıymetli abilerim ablalarım.
Şu elinizde tutmuş olduğunuz kitap; Sıdıka 2003 Olası Lakırdılukurdular Sıkılhan’la Diyalog Çabaları adlı başlıklar altında tam elli iki tane öykü içeriyor.
Düzeyli ilişki yaşamak isteyenler kredi kartı mağdurları noter tasdikli TV güzelleri otoyol fahişeleri sahte şeyhler iş arayan tetikçiler dizi ağaları çocuklarıyla diyalog kurduklarını sanan anne babalar hırslı ofis insanları digital musallatlar internet bağımlıları kontör ve bonus manyakları deprem unutkanları savaş çığırtkanları... Velhasıl türlü çeşitli insan öyküleri fazla kasmayan araklanabilir kısa cümleler ve gözü yormayan harflerle anlatılıyor.
Sadece bunları alıp gitmiyorsunuz. Yanında “Ağlama Dolabı” adlı üç öykülük hisli bir set daha veriyoruz. Kapağındaki miki resimlerine aldanıp da “Bu kitap kadın ruhuna hitap etmiyodur içinde aşk felan yoktur” demeyiniz. Haşarı okurlarının tükenmez kalemle bıyık yapmasından endişelendiği için bilboardlara resmini koydurtmayan fakat aslında yakışıklı bir insan olan yazarın hisli ve derin cümleleri de bulunuyor.
Deneyiniz memnun kalacaksınız.