Kitap Özet


İlk insandan günümüze bir çok olaya şahit oldu insanoğlu... Her bir olay bir başka olayın meydana gelmesine neden oldu. Olumlu ya da olumsuz her türlü gelişme derinden etkiledi insanlığı...

Zamanla büyük aşama kaydedildi. Göçebe bir hayat yaşayan avcılıkta ve toplayıcılıkla yaşamını sürdürmeye çalışan insanoğlu yerleşik hayata geçti medenileşti ve sayısız icat ve keşif gerçekleştirdi.

Tarih sadece insanların gurur duyacağı olayları konu almıyor. Tarih aynı zamanda savaşların doğal felaketlerin yıkımların da öyküsü...

Ateşin kontrol altına alınmasından yazının bulunmasına; Buda'nın doğumundan Son Peygamber Hz. Muhammed'in İslam'ı tebliğe başlamasına; ABD'nin kurulmasından Birinci ve İkinci Dünya Savaşı'na; İlk İnsanlı Uzaylı Uçusundan Kopya Koyun Dolin'e; Çernobil Faciası'ndan 11 Eylül Saldırıları'na kadar bir çok olay ve kişi sonuçlarıyla tarihin akışını değiştirdi ve yeni gelişmelerin yaşanmasına yol açtı.

İnsanlık tarihinin binlerce yıllık birikimini dünyayı sarsan en önemli olayları ve tarihte büyük izler bırakan insanları konu alan bu eser dünya tarihinde bir yolculuk yapmanızı sağlıyor.
Kitap Ön Yüzü
Kitap Künyesi

Dünyayı Sarsan Olaylar - Mehmet Bicik

Tutku Yayınevi

» Tarih

Fiyatı : 695 TL

Aralık 2012 302 sayfa ISBN: 9786054308941