KAN YALAN SÖYLEMEZ… Sydney’in en son isteyeceği şey vampirlerle arkadaşlık etmekle suçlanmak. Ve şimdi bir vampirle aynı odada!
Sydney’e yeniden dövme yap” dedi Stanton kararlı bir sesle. “Zoe konusunda kararımız belli değil ona şimdiden dövme yapmayalım.”
Gözlerim kardeşimin lekesiz ve solgun yanaklarına kaydı. Evet.
Orada bir zambak olmadıkça özgürdü. Dövme teninize bir kez işlendi mi dönüşü yoktu. Artık Simyacılara aitsiniz demekti
RICHELLE MEAD’İN DÜNYASINI KEŞFEDİN
Kan Aşk Ve Sadakatle Boy Ölçüşemez
***
1. BÖLÜM
NEFES ALAMIYORDUM.
Bir el ağzımı kapatırken diğer bir el omzumdan tutup sarsarak beni derin uykumdan uyandırmaya çalışıyordu. Bir kalp atımı süresince aklımdan binlerce çılgın düşünce geçti. O gün gelmişti. En kötü kâbusum gerçek oluyordu.
Buradalar! Beni götürmeye geldiler!
Gözlerimi kırpıştırıp dehşetle karanlık odaya bakınırken yavaş yavaş babamın yüzünü seçebildim. Şaşkınlığımdan sıyrılıp sakinleşmeye çalıştım. Babam beni bırakıp geri çekildi ve soğuk bakışlarını üzerime dikti. Kalbim hala deli gibi çarparken yatakta doğruldum.
“Baba?”
“Sydney. Seni ben uyandırdım.”
Ödümü kopardığı için ancak bu kadar özür dileyebiliyordu.
“Giyinip kendine çekidüzen vermen gerek” diye devam etti. “Çabucak ve sessizce. Aşağıda çalışma odasında buluşalım.”
Gözlerimin kocaman açıldığını hissettim ama bir an bile tereddüt etmeden cevap verdim. Kabul edilebilir tek cevap vardı zaten. “Tabii efendim. Hemen.”
“Ben kardeşini uyandıracağım.” Babam kapıya yönelince yataktan fırladım.
“Zoe’yi mi?” diye haykırdım. “Onu ne yapacaksın ki?”
“Şşşt” diye payladı babam beni. “Hemen hazırlan. Ve unutma sessiz olacaksın. Anneni uyandırma.”
Tek kelime daha etmeden kapıyı kapadı ve beni şaşkın gözlerle orada bıraka. Az önce biraz yatışan endişem yeniden kabarmaya başlamıştı. Babam Zoe’yi ne yapacaktı? Gecenin bir saati beni uyandırması Simyacılık’la ilgili bir durum olduğu anlamına geliyordu. Zoe’nin bununla bir alakası yoktu ki. Teknik olarak artık benim de alakam yoktu çünkü bu yaz sergilediğim uygunsuz davranışlarımdan dolayı belirsiz bir süre boyunca cezalıydım. Yoksa bütün bunlar onunla ilgili miydi? Yoksa beni bir rehabilitasyon merkezine gönderecekler ve Zoe de benim yerimi mi alacaktı?
Bir an dünya etrafımda delicesine dönmeye başladı. Ayakta durabilmek için yatağımın kenarına tutundum. Rehabilitasyon merkezleri. Benim gibi genç Simyacılar için kabus dolu yerler. Vampirlerle çok yakınlaşanların nerede hata yaptıklarını öğrenmeleri için götürüldüğü gizemli mekanlar. Orada olup bitenler tam bir muammaydı ve öğrenmeye hiç de hevesli değildim. Rehabilitasyon kesin beyin yıkamanın kibarca söylenişiydi. Rehabilitasyon merkezinden dönen tek bir kişi görmüştüm ve o da döndüğünde hiç kendinde sayılmazdı. Zombileri andıran bir havası vardı. Onu bu hale getirmek için neler yapmış olabileceklerini düşünmek dahi istemiyordum.
Babamın acele etmemi söyleyen sesi beynimde yankılandı. Korkularımdan sıyrılmaya çalıştım. Babamın diğer uyarısını da dikkate alarak sessiz olmaya özellikle dikkat ettim. Annemin uykusu çok hafifti. Önceden olsa Simya işlerine bir şey demezdi ama son zamanlarda kocasının -ve kızının- işverenlerine karşı pek dostça duygular beslemiyordu. Kızgın Simyacılar geçen ay beni annemlerin kapısına bıraktığından beri evimiz bir esir kampından farksızdı. Annemle babam korkunç kavgalar ediyor kız kardeşim Zoe’yle ben parmak uçlarımızda sessizce dolanıyorduk.
Zoe.
Babamın Zoe’yle ne işi vardı?
Hazırlanırken bu soru aklımı kurcalayıp durdu. Kendine çekidüzen vermen gerek derken neyi kastettiğini biliyordum. Üstüme bir kot ve tişört geçirmem söz konusu değildi. Gri bir pantolonla beyaz bir gömlek seçtim. Üstüme giydiğim koyu füme rengi hırkamı belimde siyah bir kemerle düzgünce bağladım. Vazgeçmediğim tek takı boynumdan hiç çıkarmadığım küçük bir altın haçtı.
Saçlarıma gelince işte ö konuda biraz sıkıntım vardı. Sadece iki saatlik uykudan sonra bile her biri başka yöne gitmişti. Elimden geldiğince yatıştırmaya çabaladığım saçlarımı kalın bir sprey tabakasıyla zapt etmeye çalıştım ve bir süreliğine idare etmesini umdum. Yüzüme sürdüğüm hafif pudra dışında makyaj yapmadım. Başka bir şey yapacak zamanım da kalmamıştı zaten.
Bütün bunlar altı dakikamı aldı ki kişisel rekorumu kırmış bile olabilirdim. Annemi uyandırmamak için merdivenlerden de sessizce indim. Oturma odası karanlıktı babamın çalışma odasının pek sessiz kapanmayan kapısından ışık sızıyordu. Bunu bir davet kabul edip kapıyı açtım ve içeri süzüldüm. Ben girince içerideki fısıltılar kesildi. Babam beni tepeden tırnağa süzüp görüntümü onayladığını en iyi bildiği yolla gösterdi: Beni eleştirmeyerek.
“Sydney” dedi babam sertçe. “Donna Stantonı tanıyorsundur.”
Tüyler ürpertici Simyacı hatırladığım kadar sert ve zayıf görüntüsüyle kollarını kavuşturmuş pencerenin kenarında duruyordu. Son zamanlarda Stanton’la epey zaman geçirsem de arkadaş olduğumuzu söyleyemezdim. Özellikle de bazı davranışlarım yüzünden onun da benimle birlikte bir tür vampir ev hapsine çarptırıldığını göz önünde bulundurursak. Gerçi bana öfkeliyse de bunu belli etmiyordu. Yüzünde kesin bir iş ciddiyetiyle başını sallayarak beni kibarca selamladı.
Yanında üç erkek Simyacı daha vardı. Tanıştığımızda adlarının Barnes Michaelson ve Horowitz olduğunu öğrendim. Barnes ve Michaelson babamla Stanton’ın yaşındaydı. Daha genç olan Horowitz ise yirmilerinin ortasındaydı ve bir sehpanın üzerinde dövme gereçlerini hazırlıyordu. Hepsinin üzerinde de benimkiler gibi iddiasız renklerde ve rahat iş giysileri vardı. Amacımız dikkat çekmeden iyi görünmekti. Simyacılar yüzyıllardan beri insanların başka dünyalar olabileceğini hayal etmesinden çok daha önceden beri Siyah Giyen Adamlar filminden fırlamış gibi dolaşırdı. Işık doğru açıyla vurduğunda her Simyacı’nın yüzünde benimki gibi küçük bir dövme olduğunu görürdünüz.
Endişem iyice arttı. Bir tür sorguya mı çekilecektim? Yarı vampir bir kıza yardım ettim diye sadakatimin sarsılıp sarsılmadığını mı ölçmeye çalışacaklardı? Kollarımı göğsümde kavuşturup olabildiğince tarafsız bir ifade takındım kendinden emin ve soğukkanlı görünmeye gayret ettim. Hala davamı savunmak için bir şansım varsa sağlam bir savunma yapmaya kararlıydım.
Kimse tek kelime edemeden Zoe içeri girdi. Kapıyı arkasından kapatıp kocaman gözlerle ve dehşetle etrafına bakındı. Babamın evimize sonradan eklediği çalışma odası çok büyük olduğundan rahatça birçok kişiyi misafir edebiliyordu. Kardeşim içeri girer girmez çok gerildiğini ve kendini tuzağa düşmüş hissettiğini anladım. Göz göze geldiğimizde onu sessizce bakışlarımla avutmaya çalıştım. İşe yaramış olmalı ki biraz sakinleşerek yanıma geldi.
“Zoe” dedi babam. Kızının adını bilerek havada asılı bırakmasından hayalkırıklığına uğradığını anlamıştık. Nedenini kolayca tahmin ettim. Zoe’nin üzerinde bir kot pantolonla eski bir sweatshirt vardı ve kahverengi saçlarını gevşekçe iki örgü yapmıştı. Başka birinin standartlarına göre düzgün görünse de babamın standartlarına göre kesinlikle değildi. Kardeşimin korkusunu hissedince daha dik durup koruyucu bir tavır takınmaya çalıştım. Babam kardeşimin yeterince aşağılandığına emin olduktan sonra Zoe’yi diğerleriyle tanıştırdı. Stanton onu da aynı şekilde kibar bir baş selamıyla karşıladıktan sonra babama döndü.
“Anlamadım Jared” dedi. “Hangisini kullanacaksın?”
“Sorun da bu” dedi babam. “Zoe’yi istediler ama hazır olduğundan emin değilim. Daha doğrusu hazır olmadığını biliyorum. Sadece temel eğitimden geçti. Ama Sydney’in son… deneyimleri… göz önüne alınırsa…”
Beynim hemen parçaları bir araya getirmeye başladı. Öncelikle ve en önemlisi rehabilitasyon merkezine gönderilmeyecektim. En azından şimdilik. Durum başkaydı. Önceki şüphem doğruydu. Yeni bir görev vardı ve biri Zoe’yi kullanmaya karar vermişti çünkü o -ailedeki diğer herkesin aksine- Simyacılar’a henüz ihanet etmemişti. Babam onun sadece temel eğitim aldığını söylerken haklıydı. İşlerimizi miras yoluyla devralırdık ve ben yıllar önce Sage Ailesi’nin sıradaki Simyacısı olarak seçilmiştim. Ablam Carly görevi bana devretmişti. Şimdi uzakta üniversitedeydi ve yaşça fazla büyüktü. Bana bir şey olursa diye -bir trafik kazası veya vampir ısırığı gibi- babam yedek olarak Zoe’yi yetiştiriyordu.
Ne diyeceğimi bilmeden öne çıktım. Emin olduğum tek şey Zoe’yi Simyacıların planlarına alet etmeyeceğimdi. Onun güvenliği için rehabilitasyon merkezine gitmekten bile daha çok endişeleniyordum ki rehabilitasyon merkezi ödümü koparıyordu. “Olaylardan sonra davranışlarım hakkında bir komiteyle konuştum” dedim. “Neden öyle davrandığımı anladıklarını sanıyorum. Neye ihtiyacınız varsa yapabilecek beceriye sahibim. Kardeşimden çok daha hazırım. Gerçek dünyada deneyimim var. Bu işin her detayını biliyorum.”
“Hafızam beni yanıltmıyorsa gerçek dünyadaki deneyimin biraz fazlaydı” dedi Stanton ters ters.
Neden öyle davrandığını ben bir kez daha duymak isterim açıkçası” dedi Barnes parmaklarıyla neden öyle davrandığını‘yı tırnak içine alarak. “Ben de yeterince eğitim almamış bir kızı işin içine sokmaya meraklı değilim ama bir vampir suçuna iştirak etmiş birinin beceri sahibi olduğuna inanmak da açıkçası benim için o kadar kolay değil.” Parmaklarıyla yine hayali tırnak işaretleri yaptı.
Öfkemi gizleyerek gülümsedim. Gerçek duygularımı göstermek işime yaramazdı. “Anlıyorum efendim. Ama Rose Hathaway işlediği öne sürülen suçtan sonunda aklandı. Bu nedenle teknik olarak bir suça iştirak etmedim. Davranışlarım gerçek katili bulmaya yardım etme amaçlıydı.”
“Öyle bile olsa onun o sırada masum olduğunu ne sen biliyordun ne biz” dedi.
“Haklısınız” dedim. “Ama ben onun masum olduğuna inanıyordum.”
...