Sözün Büyüsü Kitap Özet - Sırrı Er Kitapları


Kitap Özet


Sırrı Er sunduğu programlarda temiz akıcı doğru ve güzel Türkçesiyle dikkatleri üzerine çekiyordu. Türkçe' nin güçlü söz dağarcığını konuşmalarına yansıtıyor kelimeleri hakkıyla telâffuz ediyordu.

Sırrı Er bildiğiyle de yetinmiyor sürekli olarak araştırıyor sözlüklere bakıyor kaynaklarda bulamadığını ustalarına bazen de bizlere soruyordu. Sırrı Er'in başarılı bir spiker ve sunucu olarak bugünlere gelmesinde başta Mesut Mertcan olmak üzere bu mesleğin önde gelen ustalarının emeği çabaları da bulunmaktadır. Ama ulaştığı bu noktada Sırrı Er'in ana dilimiz Türkçe' ye olan sevgisi ve saygısı Türkçe' ye gösterdiği özen yatmaktadır. Sırrı Er mesleğinin temeli olan Türkçe' yi daima el üstünde tutmuş Türkçe' yi kirletmemiş Türkçe' ye özen göstermiştir.

Değerli spiker ve sunucu Sırrı Er'i bu başarılı çalışması dolayısıyla kutluyor daha nice başarılı eserlere imza atmasını diliyorum. Bir başka dileğim de radyo ve televizyonlarımızda Sırrı Er gibi Türkçe' ye özen gösteren spikerlerin sunucuların artması. Çünkü doğru ve güzel Türkçe onlar sayesinde radyo ve televizyonlarda yaşıyor kulaklarımıza ulaşıyor.

Teşekkürler Sırrı Er elleriniz dert görmesin eksik olmayın..

Sözün Büyüsü

Sırrı Er

· Hayat Yayıncılık
· Basım Tarihi : 07 - 2010
· ISBN : 9786055878474
· Sayfa Sayısı : 416
· Etiket Fiyatı : 17.00 TL