Ağladı ve Gözyaşlarını Öptüm Kitap Özeti - Aytuğ Akdoğan Kitapları - Aytuğ Akdoğan Kitap Tanıtım - Ağladı ve Gözyaşlarını Öptüm Kitap Fiyatı - Ağladı ve Gözyaşlarını Öptüm Ön Okuma

Kitap Özet


"Hayat genç bir yazarı yolculuklara zorluyorsa Aytuğ Akdoğan valizini çoktan hazırlamış. Onun ufkunu maceralar rotasını ise merak belirleyecek. Gittiği yerden döner mi: Aklı bedenini bağışlarsa oralarda kalacaktır. Yazdıkları bunun ipuçlarını taşıyor çünkü."

-Küçük İskender-

Kitap ilk cümlesinden itibaren toplumsallaşmış ya da toplumsallaşamamış insanın sahip olabileceği kimlikleri sorgular ve ironik bir biçimde "serseri" ruhlu bir genç tarafından yirmi birinci yüzyılın "modern" insanına ve hayatına eleştirel bir bakış getirir. Henüz on dokuz yaşındaki bir gencin aykırı varoluşunu keşfetme ve hakikat arayışındaki yolculuğunda edindiği gözlem ve yorumlar kitabı üç bölümden oluşan psikolojik bir deneme-roman haline getirir; yazar bir şeyler anlatırken aynı zamanda bir şeyler söylemeyi de arzular. Yıllarca yalnız yaşamasına izin verildiğinden dolayı içinde oluşan intikam ve şiddet duygusu yüzünden ise kitabın sonlarına doğru artık ufak ufak delirmeye başlar; okur bu sonlarla beraber yazarın bilinci ile kendi sorgusu arasında gidip gelir. Kitabı bitirdiğinizde ise yazarın deyimiyle "kendinizi gerçekleştirmek için" yazarı öldürmüş olursunuz.

Kitap Ön Yüzü
Kitap Künyesi

Ağladı ve Gözyaşlarını Öptüm - Aytuğ Akdoğan

İkinci Adam Yayınları


» Roman

Ocak 2012 142 sayfa ISBN: 9786051281544