Büyük Bozulma Kitap Özeti - Paul Gilding Kitapları - Paul Gilding Kitap Tanıtım - Büyük Bozulma Kitap Fiyatı - Büyük Bozulma Ön Okuma

Kitap Özet


İklim değişikliği konusunda endişelenmekten vazgeçmeliyiz diyor Paul Gilding. Bunun yerine yaşayacağımız etkiye hazırlanmalıyız çünkü artık küresel bir kriz kaçınılmaz.

Büyük Bozulma insanlığın karşı karşıya olduğu sıkıntıya dair sade ve gözükara bir bakış aynı zamanda son derece iyimser bir mesaj sunuyor. Gezegendeki limitimizi aşmamızın bedelini öderken gelecek yıllarda bol miktarda ölüm sıkıntı ve çatışma ile karşılaşacağız ama aynı zamanda insanlığın sahip olduğu en önemli güzelliklerin de ortaya çıktığını göreceğiz: merhamet yenilikçilik direnç ve uyumluluk. Gilding bize dünyanın felaketi getirecek ısınmasını önlemek için Bir Derecelik Savaş adını verdiği mücadelede nasıl savaşacağımızı - ve kazanacağımızı - ve neden bugün başlamamız gerektiğini anlatıyor.

Bu kriz büyümeye olan bağımlılığımızın yerine bir sürdürülebilirlik etiği getirmek için karşımıza ender çıkan fırsatlardan biridir ve çoktan başladı. Bu aynı zamanda eşi benzeri olmayan bir iş fırsatıdır: Eski endüstriler geçmişte kalırken yeni şirketler ekonomimizi yeniden şekillendirecekler. Büyük Bozulma sonrasında büyümeyi yepyeni bir yolla ölçeceğiz. Büyüme ürün miktarı değil yaşam kalitesi ve mutluluğu anlamına gelecek. Evet alışverişten başka da hayat var.

Kitap Ön YüzüKitap Künyesi

Büyük Bozulma - Paul Gilding

(İklim Krizi Her Şeyi Nasıl İyi Yönde Değiştirecek?)

Butik Yayıncılık

Fiyatı : 1900 TL

Ocak 2012 366 sayfa ISBN: 9786055524364