Evde Okul Okulda Kalite Kitap Özet - Ahmet Maraşlı Kitapları - Evde Okul Okulda Kalite Kitap Tanıtım - Evde Okul Okulda Kalite Kitap Fiyatı - Evde Okul Okulda Kalite Ön Okuma

Kitap Özet

"Sanırım 1992'deydi. Birgün Cağaloğlu'nda bir kitapçıya girmiş ve çocuklarım üzerinde evde uygulamaya çalıştığım şeyleri birkaç cümleyle özetleyerek "Çocuk yetiştirme üzerine şu şu özelliklere sahip bir kitap var mı?" diye sormuştum. Kitapçı bana "Beyefendi siz bu anlattıklarınızı kitap hâlinde yazsanız da bassak!" deyince böyle bir cevap beklemediğim için şaşırmıştım. Bu kitabı yazmamdaki ilk teşvik bu oldu... diyerek anlatıyor Ahmet Maraşlı kitabın öyküsünü.

"Yazının gelişinden de anlaşılacağı üzere ben bu çalışmaya kitap yazmak için başlamadım. Gelişen değişen dünya şartları karşısında çocuklarımı onlara ayak uyduracak şekilde hatta yapabilirsem -ki asıl hedefim o- çağın önüne geçmeleri için yetiştirmeye gayret etmek ihtiyacını hissettim. Okullarda ve eğitim sistemindeki gözardı edilemeyecek yetersizliği gördüm. Arzuladığım hedefe ulaşmak için düşünmeye programlar üretmeye her şeye bir de o gözle bakarak uygun malzemeler aramaya araştırmaya başladım. Sonunda çeşitli vesilelerle bu çalışma ortaya çıktı" sözleriyle özetliyor amacını...

Eğitim alanında çeşitli araştırma inceleme yazı çalışmaları yanında eğitim seminerleri de veren 4 çocuk babası Ahmet Maraşlı; "Evde Okul Eğitimde Kalite" eserinde kendi çocuklarına bizzat tatbik edip kayda değer başarılara ulaşan teknikleri evde ve okulda verilecek eğitimle ilgili uygulamaları anlatıyor. Düşünen üreten hayatta ayrıntılara ve problemlere takılmadan yol alabilen nesillere ulaşmak üzere atacağınız adımda sizlere rehberlik ediyor. Hikâyeler hayattan alınan uygulamalar resim ve karikatürler düşündürücü vecizler ve şiirlerle zenginleştirilmiş "Evde Okul Okulda Kalite" evlerde çocuk yetiştirmeye boyut kazandırırken okullarda da kaliteyi artırmayı hedefliyor.

Bir eğitimci sorumluluğuyla çocuklarının eğitimine başka anne babalardan kat kat fazla kafa yoran Maraşlı kitapta kendi çocuklarına bizzat tatbik edip kayda değer başarılara ulaşan teknikleri evde ve okulda verilecek eğitimle ilgili uygulamaları anlatıyor. Çocuğunu sadece eğitmek değil aynı zamanda yetiştirmek onu her yönüyle tanıyarak doğru yönlendirmek verilmesi gereken değerleri ve başarıya götüren becerileri uygun bir şekilde aktarmak isteyen anne baba ve eğitimciler için gerekli alt yapıyı veriyor.

Karikatürize edilmiş olaylar düşündüren hikâyeler ve farkındalığı pekiştiren veciz sözlerle zenginleştirilen "Evde Okul Okulda Kalite" orijinal fikirler programlar ve uygulamalar sunuyor.

Bu uygulamalardan bazıları;

Düşünce Ufkunu Açma

Okumayı Sevdirme Yolları

Okuma çalışmaları

Hafıza Teknikleri

Ezber Çalışmaları ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir kitap "Evde Okul Okulda Kalite"...

(Tanıtım Bülteninden)
Evde Okul Okulda Kalite
Ahmet Maraşlı

Timaş Yayınları
Fiyatı : 1450 TL
Ocak 2012
352 sayfa
ISBN: 9786051149196