Tasavvufa Giriş Kitap Özet - Mahmud Erol Kılıç Kitapları - Tasavvufa Giriş Kitap Tanıtım - Tasavvufa Giriş Kitap Fiyatı - Tasavvufa Giriş Ön Okuma

Kitap Özet

"Tasavvufa Giriş" adı üzerinde bir giriş kitabı. Tasavvuf nedir nasıl bir ilimdir ve hatta bir ilim midir bugünün insanına neler söyler sorularının cevaplarını arayan bu soruları soranlarla söyleşen bir kitap. İçeriden bakan bir kitap "Tasavvufa Giriş". Bu yönüyle okuru bekleyen akademik mesafesi olan bilimsel bir ölçülülük içinde ilerleyen (ve hadi itiraf edelim) sıkıcı bir kitap değil aksine sıcak çarpıcı kana karışan kalbe dokunan bir eser.

"Tasavvufa Giriş" özellikle modern eğitimden geçmiş kafası haliyle bir parça karışık okur için sürprizlerle beklenmedik yeniliklerle dolu. Niyazi-i Mısri'den bahsederken aynı hızla kuantum fiziğine geçebilen psikiyatriden dem vururken fenâ makamını söz konusu edebilen kıvrak disiplinlerarası bir çalışma. Bu yönüyle bütün insani ilimleri bütün beşeri disiplinleri aynı potada eritmeyi deneyerek tasavvuf mektebinin tevhid ilkesini üslubuyla da hatırlatan bir kitap.

Tasavvufi bilginin mahiyeti nedir seyrü süluk nasıldır mürşid kimdir ledünni bilgi nedir gibi tasavvufun ana konularını bir de hem maddi hem manevi dünyamızın dinamiklerini yorumlamada istisnai bir isim olan Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç'tan okuyun.

(Tanıtım Bülteninden)
Tasavvufa Giriş
Mahmud Erol Kılıç

Sufi Kitap
Fiyatı : 1750 TL
Ocak 2012
336 sayfa
ISBN: 9789759161705