Sarasvati Kumları Kitap Özet - Rısto İsomaki Kitapları - Sarasvati Kumları Kitap Tanıtım - Sarasvati Kumları Kitap Fiyatı - Sarasvati Kumları Ön Okuma

Kitap Özet


Sarasvati Kumları orijini gerçeklere dayanan bir kurgu ve ekolojik bir gerilim romanıdır.

Hindistan'ın batı sahillerine yakın deniz dibinde 2001 yılında denizin altında kalan büyük şehirlerin kalıntıları bulunmuştur.

Hintli deniz arkeoloğu Amrita Desai deniz altında bulunan harabe şehri araştırmaktadır. Buralarda on bin sene önce neler olmuştu? Şehirlerde o zamanki yaşamı aniden ne yok etti? Desai'nin araştırmaları için özel bir denizaltıya ihtiyacı vardır ve birlikte çalışmak üzere tuhaf bir adam Rus Sergei Savelnikov ortaya çıkmaktadır.

Tam o sırada Grönland anakara buzulunda beklenmeyen olaylar meydana gelmektedir. Finli buzul araştırmacısı Kari Alanen Cambay Körfezi harabelerini Grönland buzullarını ve Bahama Adaları'nın büyük gizemli kaya kütlelerini birbirine bağlayan sürpriz bir etkenin olduğunu bulmaktadır.

Küçük dereler büyük bir ırmağa dönüşürken şimdi insanlığın tehlikede olduğu anlaşılmaktadır. Araştırmacıların yeteri kadar vakti kalmış mıdır? Otoriter güçler yeteri kadar çabuk ve doğru kararlar alabilecekler midir? Alınacak kararlar yeterli olacak mıdır?

(Tanıtım Bülteninden)
Sarasvati Kumları
Rısto İsomaki

Anemon Yayınları
Fiyatı : 2000 TL
Ocak 2012
344 sayfa
ISBN: 9786055476250