Atatürk'ün Yolunda Uyarmalar Kitap Özeti - Aytekin Ertuğrul Kitapları - Aytekin Ertuğrul Kitap Tanıtım - Atatürk'ün Yolunda Uyarmalar Kitap Fiyatı - Atatürk'ün Yolunda Uyarmalar Ön Okuma

Kitap Özet


Yiğit kaleminizle yazdığınız değerli çalışmalarınızla bütçemizin açık yapılmasından kullanılmasına kadar geçen dönemlerdeki milli tahribatın üstüne parmak basmakla benim açımdan Türk Milletine çok büyük bir hizmette bulunmaktasınız.

Yiğit beyninize cesur yüreğinize çelik bileğinize sağlık.

-Gülsev Eyüboğlu-

Şunu belirtelim ki ordunun ulusumuzu coğrafyasıyla birlikte koruyup kollayabilmesi için kendisinin de korunup kollanması gerekir. Ne yazık ki dış güçlerin etkisi altında TSK'ya karşı cephe almak demokrasinin gereği sanılıyor. Hiçbir kurum ve kuruluş kusursuz olamaz. Önemli olan kusuru giderebilmektir ve bu gelişimin ilk koşuludur. Bir gün aynı orduya ve onun komutanlarına gereksinim duymayacağımızı hiç kimse bugün ileri süremez. Ordusu yok edilen ulusların dayanma gücü de yok edilmiş olur.

-Ali Nejat Ölçen-CHP eski Gurup Başkanı

Diyorsunuz ki; Atatürk para bulunca okul açmış fabrika kurmuş. Ne kadar doğru bir saptama. Bu ikisi zaten bir ülkeyi alır ve çağdaş uygarlığa taşır. İşte haçlılar bunu iyi bildikleri için dahili bedhahlarla birlik olarak okulları ve fabrikaları engellediler.

Bilinen ama kolaylıkla unutulan bu çok değerli bilgileri sade ve öz bir biçimde bizlerin eline tutuşturduğunuz için sizi kutluyor ve teşekkür ediyorum.

-Emine Lemika -

Vefalı ve değerli dostum Sizinle 20 yıla dayanan dostluğumuzdan biliyorum ki özellikle ülkemizi ilgilendiren millî konularda aynı sayılacak görüş ve düşünceleri paylaşmaktayız. Elinize bedeninize ve emeğinize sağlık diyorum. Özellikle içinde bulunduğumuz koşul ve ortamda sayısı giderek azalan devleti bilen deneyimlerinizle mücadelenizi her gün yeni zenginlikler katarak sürdürmekte olduğunuzu mesajlarınızı okuyarak değerlendiriyorum.

Başarı sağlık ve esenlikler dilerim sevgili dava arkadaşım.

-Hüsamettin Tacettin-Gazeteci-Yazar- İskenderun

Değerli Arkadaşım

"Haksız hukuksuzca tutuklandığımız davanın savcı ve hâkimleriyle esaretimizin mekânı Eza Evinin yöneticileriyle yılmadan mücadele eden bir insan olarak aynı davadan yargılanmayı büyük mutluluk olarak gördüğüm Bekir Öztürk'ü bilirim. Onun mücadelesine bizzat tanıklık ettim. Mahkemede Savcılara Mahkeme Başkanına karşı kaynağını suçsuzluğundan aldığı dik duruşun yanı sıra cezaevinde tutuklu ve hükümlülerin kanun tüzük ve yönetmeliklerle tanınan haklarının kullandırılması için yaptığı mücadeleyi bire bir gördüm yaşadım. Aynı koğuşu paylaşmam sebebiyle bu mücadelenin sonuçlarından faydalandım."

-Mehmet Demirtaş-
Kitap Ön YüzüKitap Künyesi

Atatürk'ün Yolunda Uyarmalar - Aytekin Ertuğrul


Togan Yayıncılık

» Araştırma

Fiyatı : 1000 TL

Ocak 2012 184 sayfa ISBN: 9789944337786