İz Bırakanlar Unutulmaz Kitap Özet - Sarah Willis Kitapları - İz Bırakanlar Unutulmaz Kitap Tanıtım - İz Bırakanlar Unutulmaz Kitap Fiyatı - İz Bırakanlar Unutulmaz Ön Okuma
Kitap Özet

ON BEŞ YAŞINDAYIM VE HAYATIN GERÇEKLERİNE TUTUNMAK İÇİN

CAN ATIYORUM…

Ben arkadaşlarıma hiç benzemiyorum mesela kendime ait bir odam hiç olmadı. Yaşadığım yerleri hatırlamıyorum çünkü ressam olan babam gittiğimiz her yerden sıkılıyor. Kendisine ilham kaynağı bulmak için bizi oradan oraya sürüklüyor. Etrafımızdaki insanlar bizden çok farklı. Yıllarca aynı evde yaşayabiliyorlar; ayrıca kendilerine ait eşyaları bile var…

New York’un Mayville adlı kasabasına taşındıklarında gerçek hayatın nasıl bir şey olduğunu yeni tanıştığı insanlardan öğrenmeye başlayan Tamara artık hayata bambaşka gözlerle bakmaya başlayacaktır. Yaşayacağı anıların tanışacağı insanların hepsinden önemlisi de ilk aşkının kalıcı olması için elinden geleni yapacaktır. Diğer insanlar gibi artık onun da kendisine ait bir hayatı olacaktır.

Tamara’nın bu dokunaklı ve yürek burkan yaşam öyküsünü okurken gözyaşlarınıza engel olamayacaksınız...

“Bazı yazarlar vardır kalemleri o kadar kuvvetlidir ki kitabı okurken durup önceki sayfaları tekrar okumak istersiniz. İşte İz Bırakanlar Unutulmaz romanında da bu duyguyu baştan sona yaşayacaksınız. Tek kelimeyle ‘muhteşem’ bir roman.”

Pittsburg Post

“Willis’in mekân duyusu şahane; paslı çürük arabalar bahçede kullanılmayan eski aletler harabe evler… Güçlü kalemiyle insanoğlunun en temel ihtiyacı olan ‘barınma’ içgüdüsünü Tamara’nın kendisinden dinleyeceksiniz.”

Chicago Tribune

“İz Bırakanlar Unutulmaz günümüzün en dokunaklı eserlerinden. Tamara size çok şey anlatacak siz de onu soluksuz dinleyeceksiniz.”

Library Journal

“Dokunaklı yürek burkan harika bir hikâye. Tamara’yı çok seveceksiniz.”

Entertaintment Weekly

YAZAR HAKKINDA:

Amerika’nın Cleveland şehrinde doğan Sarah Willis

ilk romanı İz Bırakanlar Unutulmaz’la yazın hayatında büyük bir çıkış yaptı. Yazarın yürekleri burkan bu eseri New York Times listelerinde

“Dikkate Değer” kitap olarak nitelendirildi ve Stephen Crane Ödülü’ne layık görüldü. Kitabın film uyarlaması ise 2004 yılında yapıldı ve çeşitli ülkelerde vizyona girdi. Pek çok yazı atölyesinde eğitmenlik yapan Sarah Willis halen Cleveland’da yaşamakta ve kurucusu olduğu Cleveland Yazarlar Derneği’ni yönetmektedir.
İz Bırakanlar Unutulmaz
Sarah Willis

Martı Kitabevi
Fiyatı : 1700 TL
Ocak 2012
ISBN: 9786055420765