Siyam Kitap Özet - Stig Saeterbakken Kitapları - Siyam Kitap Tanıtım - Siyam Kitap Fiyatı - Siyam Ön Okuma

Kitap Özet


İnsanın bedeni eskir

Belleği eskir

Ama ya duyguları?

Zavallı zavallı ben... Hayatım boyunca diğer insanlara baktım ancak şimdi bana bakacak tek bir kimse bile yok...

Hayır hayır hayır artık ölüm hakkında daha fazla düşünmemeliyim; doktor ölüm hakkında kesinlikle çok fazla düşündüğümü söyledi; o zamanı gelince gelecektir dedi sanki bunun bana bir faydası olacakmış gibi. Ölüm hakkında her zaman düşünürüm bunu bir yana bırakamam bir türlü bu boğazınızdan aşağı uzanan plastik bir hortum gibidir onu hissetmeden yutkunamazsınız... Böyle iki tarafa da yapışan tuhaf makinelerle kapana kısılmış yaşamaktansa fişi çekmek daha iyidir. Tanrım kendi makinen tamamen yıpranmışken bir makinenin seni yaşamda tutmasına izin vermek de neyin nesi? Ben Tatlım'a sahip olduğum sürece hayata tutunabilirim; onun düştüğü gün benim de sonum olur...

Siyam yaşlı bir çiftin yıllar ilerledikçe çok farklı bir boyuta taşınan evliliklerini ve âdeta tek bedende birleşen ikili yaşamlarını trajikomik bir anlatımla yansıtıyor.

"Stig Sæterbakken yalnızca şunu hak ediyor: Okunmayı!"

-Leif Hoghaug-

Stavanger Evening Post

"Stig Sæterbakken günümüzün en ilginç Avrupalı yazarlarından birisi. Her zaman tartışmacı ama hiçbir zaman kafa karıştırıcı değil. Okurları hem toplumun hem de bireyin fazla övgü toplamayan yönleriyle yüzleştiriyor."

-Eurozine-

"Mükemmel bir roman. Stig Sæterbakken sade kesin ve ekonomik bir dil kullanarak trajikomik bir çöküşün karmaşık bir betimlemesini yapmayı başarmış."

-Karsten Sand Iversen-

Standart
Siyam
Stig Saeterbakken
Pegasus Yayıncılık
Fiyatı : 1300 TL
Mayıs 2011
216 sayfa
ISBN: 9786054456369