Sevdiğiniz adam sizi aldatırsa ne yaparsınız?
Ona kapıyı mı gösterirsiniz?
Giysilerini lime lime mi edersiniz?
Onu ele güne rezil mi edersiniz?

Sekiz yaşında bir kızı ve neredeyse boğaz tokluğuna çalıştığı yarı zamanlı bir işi olan Nessa için bunların hiçbirini yapmak kolay değildi. Kocası ve küçük kızı ile birlikte çok sevdiği evinde sonsuza dek mutlu olacağına inanıyordu Nessa. Ama birden hayatının en zor kararını vermek zorunda kaldı. Adam'ın yaptıklarını görmezden gelerek son on yıldır yaşadığı mutluluğu sürdürmeye mi çalışacaktı yoksa her şeye baştan mı başlayacaktı? Adam kalmalı mıydı yoksa -kardeşlerinin de söylediği gibi- gitse iyi mi olurdu?
"Gitsen İyi Olur" birbirine hiç benzemeyen üç kız kardeşin hikayesi. Yengeç burcu olan Nessa evine düşkün bir kadındır; tipik bir Koç olan Cate için kariyeri her şeyden önemlidir. Yay burcunun bütün özelliklerini taşıyan Bree ise uçarı bir kızdır ve hayatını araba tamir ederek kazanmaktadır.
Nessa'nın güvendiği ve herkesten çok sevdiği kocası tarafından aldatılması; Cate'in hiç istemediği bir anda hamile kalması ve Bree'nin en umutsuz günlerinde yaşadığı aşk aslında birbirini çok seven ancak zaman zaman çatışan üç kardeşin yakınlaşmasını sağlayacak ve kendilerine yeni bir yol çizmelerine neden olacaktır.