Sahip olmadan arkadaşımdan ödünç alıp (aslında hiç sevmediğim bir durum) okuduğum bir kitap. Nedense hiç sevemeyecekmişsin gibi bir his vardı içimde bu kitaba karşı bu yüzden satın almak istemedim. Aslında "Veronika Ölmek İstiyor"u çok keyifli okumuştum. Ama annem okuyup tavsiye edince okumaya karar verdim. İyi ki annemi dinleyip okumuşum. 2010 yılının 29 Ekim gününde dışarıda bardaktan boşalırcasına yağan yağmur ben sıcacık evimde pencereye vuran yağmur damlaları eşliğinde çay-kek ikilisi canım oğlumun ve oyun arkadaşının içeriden gelen sesleriyle kafamı kaldırmadan okuyup bitirdiğim bir roman oldu Brida benim için. Fantastik bir dünyaya girmek isteyenlere tavsiye ederim.


Kitabın Arkasındaki Not:


Ruh-eşimi nasıl tanıyacağım?


Wicca Bridaya Riske girerek dedi. Başarısız¬lık hayal kırıklığı risklerini göze alacaksın ama aşk arayışından hiç vazgeçmeyeceksin. Arayışına devam ettiğin sürece sonunda zafere ulaşacaksın.

Brida güzel bir İrlandalı kızın ve onun bilgiye erişme çabasının öyküsü.

Brida ona korkularının üstesinden gelmeyi öğreten bilge bir erkekle ve dünyanın gizli müziğine ayak uydurarak dans etmeyi öğreten bir kadınla karşılaşır.


O iki kişi Bridada Tanrı vergisi bir yetenek olduğunu görür; ama yeteneğini kendisinin bulabilmesi için genç kızı kendi içine doğru bir keşif yolculuğuna yönlendirirler.


Brida kendi yazgısını ararken kişisel ilişkileri ile kendini dönüştürme isteği arasında bir denge kurmaya çalışır.


Usta romancıdan çarpıcı bir aşk tutku gizem ve esriklik öyküsü.


Kitabın Adı: Brida
Yazarı: Paulo Coelho
Çeviren: Seçkin Selvi
Sayfa Sayısı: 224
Yayınevi: Can Yayınları