Şamanizm - Nevill Drury

Doğal dünyaları tanımak fizik ötesi güçleri aramak tinsel ögelerle ilişki kurmak için değiştirilmiş bilinç durumlarından yola çıkan çok eski bir öğretidir şamanlık. İçten gelen ilkel yalın insancıl bir yaşam gerçeğidir. Üstün güçlerle öngörülmüş kesin kurallara bağlanmadan kendi iç dünyamızın varoluşunu katkısız arılığıyla gözlemlenmesidir.
Bu kitap sizlere şunları açıklıyor.

* Şamanlık nedir.
* Şamanlığın yaygın olduğu bölgeler nereleridir.
* Şamanlığın evrenbilimini dinsel törenlerini içsel dünyasını nasıl anlayabiliriz.
* Çağdaş dünya ile bağdaştırarak geleneksel şamanlıktan neler öğrenebiliriz.

Şimdiye dek gözardı edilmiş bu bilgi alanında öğreneceklerimiz olmalıdır. İşte bu kitap da okuyucusuna bu engin bilgeliğin kapısını aralama amacıyla sunulmaktadır.

Kişisel Notlar

Şamanist her kültürle ilgili bilgileri bulabileceğiniz bu kitapta şamanistlerin içinde geçirilen zamanlar Şaman'lar ile yapılan görüşmeler Şaman'ların kullandığı bitkiler giysiler çalgılar yani Şamanizm ile ilgili herşeye ulaşmanız mümkün.

Yapılan ritüellerde kullanılan kutsal bitkiler ile şamanistlerin içsel dünyaları ilginizi çekecektir. Bu alanda okuduğum tek kitap olduğu için son sayfasına kadar beni sürüklemiştir. Genel kültür olarak kişiye bekleneni vererek doğudan başlayıp batıya doğru devam eden şamanlığın iç yüzünü okuyucuya sunmaktadır.

Alıntıdır.