Kitap Özet

Olympos tanrıları ve tanrıçaları ne zaman ve nasıl çaptan düştü? Her nasıl olduysa itibarı iyice zayıflayan inanların sayısı azaldıkça güç kaybına uğrayan tanrı ve tanrıçalar 1600'lerde emlak fiyatlarındaki düşüşten yararlanarak Londra'da aldıkları büyük bir eve taşındı. Eskinin süper güçleri Sanayi Devrimi ve Kapitalizm'in vurduğu darbelerle iyice aciz hale gelerek geçim zorluğu bile çekmeye başladı.

Artemis: Mahallenin köpeklerini gezdiriyor.
Dyonisos: Kendi imalatı olan şarabı sattığı bir kulüp işletiyor. Demeter: Evin arka bahçesinde organik tarımla uğraşıyor. Apollo: Kalan kehanet gücünü uyduruk bir televizyon kanalında yaptığı programlarla paraya çevirmeye uğraşıyor.
Afrodit: 900'lü hatlarda telefon seksiyle iştigal ediyor.
Eros: O bir şey yapmıyor çünkü artık kendini adamış bir Hıristiyan.
Zeus: O da bir şey yapmıyor çünkü tamamen bunamış.
Tanrı ve tanrıçaların hepsi aynı durumda mı? Hayır. Savaş Tanrısı Ares'in ve Yeraltı Tanrısı Hades'in işleri her zamankinden iyi artık.

Marie Phillips olağanüstü bir hiciv yazmış ve satır aralarında insanlığa ve onun bağnazlıklarına göndermeler yapmayı da ihmal etmemiş. Dolayısıyla Kaldırım Tanrıları bu tür fırsatları asla kaçırmayan Hollywood tarafından filme alınıyor ve başrollerde Sharon Stone John Turturro Christopher Walken Edie Falco Alicia Silverstone Oliver Platt gibi müthiş oyuncular var.

(Tanıtım Bülteninden)
Kaldırım Tanrıları
Marie Phillips
Tembel Hayvan Yayınları / Edebiyat Dizisi
Kapak Tasarımı : Serdar Özel
Çeviri : Filiz İnceoğlu Öztürk
Türkçe (Orijinal Dili:İngilizce)
320 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 21 cm
Adana 2012 1. Basım
ISBN : 9786055411138
Etiket Fiyatı : 1800 TL (KDV Dahil)