Kitap Özet

Tommy'nin yapması gereken tek şey vardır: Hayatta kalmak.

Fakat hayatta kalmak o kadar da kolay değildir. İnsanların kanlarını emmek için avlanmak her geçen gün zorlaşıyordur. Çünkü artık insanlar gecenin karanlığından korkuyorlardır. Kan emme arzusu sürekli Tommy'nin aklını kemirip onu insanların gözünde bir canavara çeviriyordur. Özel bir polis birimi olan Vampir Kuvvetleri her vampiri küle çevirmeye kararlıdır. Tommy de bu vampirlerden biridir.

Tommy'nin güvenebileceği tek insan ikiz kardeşidir. Aralarında sağlam bir bağ vardır. Tommy Danny'nin de yardımıyla birlikte yaşamaya çalıştığı insan ırkını anlamaya çalışır. Arkadaşlığın ve ihanetin ne demek olduğunu öğrenecek bazen en korkunç yaratıkların insanlar olduklarını fark edecektir. Ve ailenin kan bağından çok daha öte anlamlara geldiğini...

Tommy sadece yaşamını sürdürmek ister ve ne yapması gerektiğini çok iyi bilir. Fakat insanlar onun için sadece açlığını bastıracak kan depoları olmaktan çıkmaya başlayınca yaşamın hayatta kalmaktan ibaret olmadığını anlayacaktır.

Tommy en sonunda insan olmanın ne anlama geldiğini keşfedecektir.

Bağımlılık yapan yürek hoplatıcı düşündürücü...

'İnsan Olmak' gerçekten insan olmanın nasıl bir şey olduğunu sorgulamanıza neden olacak ve aynı zamanda aramızda dolaşan canavarları görmemizi sağlayacak orijinal bir aşk arkadaşlık ve aile öyküsü.

-Daniel A. Kaine Dawn of Darkness'ın yazarı-

'İnsan Olmak' son dönem vampir hikayelerinin içermediği her şeye sahip. Vampire dönüştükten sonra insanlığını geri kazanmaya çalışan Tommy'nin inanılmaz derecedeki etkileyici öyküsü okuyucularda onla arkadaş olma ve ona yeniden insan olmayı öğretme isteği uyandıracak.

-M.B. Mulhall Near Death'in yazarı-
İnsan Olmak
Orjinal isim: Being Human
Patricia Lynne
Optimum Kitap
Fiyatı : 1700 TL
Ağustos 2012
335 sayfa
ISBN: 9786056291241