Aşılama nedir nasıl yapılır

Aşılama nedir nasıl yapılır kimlere uygulanır? Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu aşılama tedavisiyle ilgili merak edilen soruları yanıtladı.Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu aşılama tedavisi hakkında bilgi verdi.
Aşılamanın kadında tüplerin açık olması ön koşulu ile belirli bir sürede gebe kalamayan çiftlerde uygulanabilecek bir yöntem olduğunu dile getiren Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu"Aşılama genellikle 'açıklanamayan infertilite' dediğimiz açıklanabilir bir nedeni olmayan ve belirli bir sürede gebe kalamayan; bir de 'sınırda erkek faktörü' dediğimiz sperm sayısı ve hareketliliğinin az olabildiği çiftlerde uyguladığımız bir yöntemdir" dedi.
Aşılama nasıl uygulanır

"Aşılamada kadın eşte yumurtlama tedavisi ile yumurta sayısını artırıyoruz. Erkekten aldığımız spermleri özel bir yöntemle yıkayarak rahimin içerisine uygun günde veriyoruz"diyen Prof. Dr. Fıçıcıoğlu bu yöntem ile gebelik oranının bir miktar arttığını fakat başarının tüp bebekte olduğu kadar yükselmediğini belirtti.
Prof. Dr. Fıçıcıoğlu aşılama için kadının yaşının infertilite süresinin ve erkekte sperm sayısının çok önemli olduğunu söyledi.

Daha detaylı bilgi için videomuzu izleyebilirsiniz...
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]