Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Rüzgar*
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Yüz Şeklinize Göre Saç Kesim Önerileri

  Saç Kesimi İçin Öneriler
  Yedi çeşit yüz şekli vardır. Bir yüzü oluşturan yedi şekil aşağıda gösterilmiştir.
  Saçlarınızı kestirmeden önce ne istediğinize karar vermelisiniz.
  Yuvarlak Yüz
  Dengeli bir yüz yapısıdır. Suratta değişiklik yapmaz. Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız

  saç
  ınızın volümünü yüksek tutacak modelle ri tercih etmelisiniz. Böylece saç ınız ön planda olup yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır.
  Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.

  Kare Yüz
  Kare yüz yapısı da yuvarlak yüz gibi dengelidir. Sertlik ön plandadır. Kare bir yüze saç kesimi yaparke n eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı yine kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak dengelemek istiyorsanız saç ınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz.
  Bunu yaparken saç ınıza yuvarlak bir kesimli kahkül ve şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.

  Dikdörtgen Yüz
  Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Eğer yüzünüzü biraz uzatmak ver şakak kemiklerinizin ön plana çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri ya da saç ınızda yukarılara verilecek volümlerle saç ınızın biçimini dikdörtgen şeklinde kesim ler vasıtası ile yüzünüzü inceltebilir ve yüz yapınızda birazda olsun değişiklikler yapabilirsiniz.

  Enine Dikdörtgen Yüz
  Bu yüz şeklinde yüzünüzü biraz uzatmak ve şakak kemiklerinizin ön plana çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri ya da saç ınızda yukarılara verilecek
  volümlerle saç ınızın biçimini dikdörtgen şeklinde kesimler vasıtası ile yüzünüzü inceltebilir ve yüz yapınızda birazda olsun değişiklikler yapabilirsiniz.

  Ters Üçgen Yüz
  Surat yapısını tamamen değiştirebilen yüz şeklidir. Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak mümkündür. Makyaj için ise en elverişli yüz biçimidir.
  Kişileri çok enerji dolu gösteren bu yüz şekli ne eğer yüz biçimini değiştirmeden daha bir güçlülük katmak istiyorsanız saç ınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek
  saç tepesine volüm vererek kesilen saç modellerini tercih etmelisiniz.
  Ama kendinize biraz dengeli uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesi vermek istiyorsanız tam tersi enselerde daha çok volümlü olan ve saçın tepesine doğru volümü azaltılmış
  saç modellerini tercih etmelisiniz.

  Üçgen Yüz
  Saç şekli nde daha negatif olan bir yüz biçimdir. Kişileri enerjisi zayıflamış ve yorgun gösterir. Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saç ınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemesiniz. Bunu enselerde saç ı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz.
  Küçük kare kesimler yaptırabilirsiniz.

  Baklava Yüz
  En meşhur yüz biçimidir. Bu yüz biçiminde saç ınıza uzun kısa düz dalgalı kahküllü modeller i uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza kilonuza ya da yüzünüzde nerenin ön planda nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modeli nizi bulmalısınız.

  Not: Yüz şekline göre saç kesilirken kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog yapmalı yüzünüzü mü saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmeli kilo boy giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptırmalısınız

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb Yüz Şekline Göre Saç Kesim Önerileri  Kendinizde bir değişiklik yapmak için öncelikle adım attığınız işlem büyük bir ihtimalle saçlarınızla ilgili bir takım değişiklikler olacaktır. Belkide çoktandır kestirmediğiniz saçlarınızı kestirmeyi düşünüyorsunuz. Yalnız böyle bir düşünceniz var ise sizlere soluğu kuaförünüzde almadan önce bazı tüyoları vermek istiyoruz. Yüz şeklinize en çok yakışacak saç kesim önerilerine kulak vererek sizin için en doğru seçimi ve sonucu elde etmiş olacaksınız.

  YUVARLAK YÜZ


  Dengeli yumuşak bir yüz yapısıdır. Suratta değişiklik yapmaz. Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikâyetçi iseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olup yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.

  KARE YÜZ


  Kare yüz yapısı da yuvarlak yüz gibi dengelidir. Sertlik ön plandadır. Kare bir yüze saç kesimi yaparken eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı yine kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak dengelemek istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz. Bunu yaparken saçınıza yuvarlak bir kesimli kakül ve şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.

  DİKDÖRTGEN YÜZ

  Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Eğer yüzünüzü biraz kısalmak amacı ile kesim düşünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yaptırabilirsiniz. Şakak kemiğini örtecek şekilde kesilen kesimler ile dengeli uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

  ENİNE DİKDÖRTGEN YÜZ

  Bu yüz şeklinde yüzünüzü biraz uzatmak ver şakak kemiklerinizin ön plana çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri ya da saçınızda yukarılara verilecek volümlerle saçınızın biçimini dikdörtgen şeklinde kesimler vasıtası ile yüzünüzü inceltebilir ve yüz yapınızda birazda olsun değişiklikler yapabilirsiniz.

  TERS ÜÇGEN YÜZ

  Surat yapısını tamamen değiştirebilen yüz şeklidir. Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak mümkündür. Makyaj için ise en elverişli yüz biçimidir . Kişileri çok enerji dolu gösteren bu yüz şekline eğer yüz biçimini değiştirmeden daha bir güçlülük katmak istiyorsanız saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek saç tepesine volüm vererek kesilen saç modellerini tercih etmelisiniz.

  Ama kendinize biraz dengeli uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesi vermek istiyorsanız tam tersi enselerde daha çok volümü olan ve saçın tepesine doğru volümü azaltılmış saç modellerini tercih etmelisiniz.

  ÜÇGEN YÜZ

  Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Kişileri enerjisi zayıflamış ve yorgun gösterir. Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemelisiniz. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz. Küçük kare kesimler yaptırabilirsiniz.

  BAKLAVA YÜZ

  En meşhur yüz biçimidir. Bu yüz biçiminde saçınıza uzun kısa düz dalgalı kaküllü modelleri uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza kilonuza ya da yüzünüzde nerenin ön planda nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.

  DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  Yüz şekline göre saç kesilirken kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog yapmalı yüzünüzü mü saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmeli kilo boy giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptırmalısınız.

  ALINTIDIR.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş