Muzlu rulo krep

Kahvenin yanına ikram edebileceğiniz harika bir tatlı...
Hazırladığınız krep hamurunu yüzde yüz pürüzsüz bir kıvam alması için tel süzgeçten geçirebilirsiniz.
Malzemeler

Krep hamuru için:

2 adet yumurta
1 yemek kaşığı toz şeker
15 su bardağı süt
2 yemek kaşığı ayçiçek yağı
2 yemek kaşığı kakao
1 tatlı kaşığı vanilya özütü (arzuya göre)
1/4 çay kaşığı tuz
15 su bardağı un
Krepleri pişirme için:
1 yemek kaşığı ayçiçek yağı
Arası için:
4 adet muz
4 yemek kaşığı çikolata kreması
Servisi için:
1 yemek kaşığı bal
1/2 su bardağı ince çekilmiş ceviz içi
Nasıl yapılır

Krep hamurunu hazırlamak için; yumurta ve toz şekeri derin bir karıştırma kabına alın. Bir çırpıcı yardımıyla şeker taneleri tamamen eriyene kadar karıştırın. Süt ayçiçek yağı ve vanilya ekledikten sonra karıştırma işlemini sürdürün. Tuz elenmiş kakao ve un ekledikten sonra karıştırma işlemini sürdürün. Sulu boza kıvamında bir hamur hazırlayın.
Krepleri kızartmak için; yanmaz-yapışmaz tabanlı tavayı az miktarda ayçiçek yağıyla yağlayıp yağın fazlasını bir kağıt havlu yardımıyla alın. Hazırladığınız krep hamurundan bir kepçe kadar alıp tavaya dökün.
Tavayı hızlıca hareket ettirip hamurun kısa sürede yayılmasını sağlayın. Hafif bir renk alıp göz göz olana kadar ters yüz ederek pişirin. Krep hamuru bitene kadar aynı işlemi tekrarlayın. Ocaktan aldığınız kakaolu kreplerin üzerine bekletmeden çikolata kreması sürün. Kabuğunu soyduktan sonra orta kısımlarına yerleştirdiğiniz bütün muzlarla rulo şeklinde sarın.
Aynı işlemi ocaktan aldığınız tüm kreplere uygulayın. Küçük parçalar halinde dilimlediğiniz muzlu krep rulolarını servis tabağına alın. Üzerlerine öncelikle bal gezdirip ceviz içi serptikten sonra bekletmeden sevdiklerinizle paylaşın.
Afiyet olsun...