Üç malzemeli cheesecake

Hazırlanışı çok kolay olup pamuk gibi kabaran üç malzemeli cheesecake tarifi...

Bildiğiniz cheesecake tariflerini unutturacak yeni bir lezzet. Hem yapımı çok kolay hem de yumuşacık olan bu tarif sadece yumurtabeyaz çikolata ve labne peynirinden oluşuyor.
İşte benmari usulü erittiğiniz beyaz çikolatayla damak tadınızı taçlandıracak tarif...
Malzemeler

Cheesecake karışımı için:

3 adet yumurta
120 gram beyaz çikolata
120 gram labne peyniri
Nasıl yapılır

- Küçük parçalara ayırdıktan sonra cam bir kaseye aldığınız beyaz çikolata küplerini kaynar su dolu bir tencere üzerine oturtup benmari usulü eritin (Kaynar su dolu tencere bu aşamada ocak üzerinde olmasın).
- Kaynar suyun eriyen çikolataya gelmemesine ve cam kasenin direkt olarak kaynar suya değmemesine dikkat ederek karıştırın.
- Yumurtaların sarı ve beyaz kısımlarını dikkatli bir şekilde ayrı ayrı kaplara ayırın.
- Yumurta beyazlarını mikser yardımıyla yüksek devirde köpük köpük olup katı bir kıvam alana kadar çırpın.
- Benmari usulü erittiğiniz beyaz çikolataya suyunu süzdürdüğünüz labne peynirini katıp bir spatula yardımıyla karıştırın. Ayrı bir kenarda bekleyen yumurta sarılarını ilave edip karıştırma işlemini sürdürün.
- Katı bir kıvam alan çırpılmış yumurta beyazlarını beyaz çikolatalı cheesecake karışımına üç aşamada azar azar ekleyip bir spatula yardımıyla alttan üste doğru karıştırın. Cheesecake karışımını tamamlayın.
- Yuvarlak ve ısıya dayanıklı cam bir fırın kabına yağlı kağıt serip hazırladığınız cheesecake karışımını dökün. Yüzeye çıkan kabarcıkların gitmesi için kalıbı bir iki kez mutfak tezgahına vurun.
- Geniş bir fırın tepsisine iki parmak kalınlığında sıcak su döküp ısıya dayanıklı cam kalıbı üzerine oturtun.
- İlk olarak önceden ısıtılmış 170 derece fırında 15 dakika ardından 160 derece fırında 15 dakika daha pişirin. Cheesecake'i fırın ısısını kapatıp kapağını açmadığınız fırında kendi sıcaklığında 15 dakika daha dinlendirin.
- Mümkünse bir ızgara teli üzerine aldığınız keki oda sıcaklığında tamamen soğutun. Kalıbından dikkatli bir şekilde çıkardığınız cheesecake'i üzerine pudra şekeri eleyip dilimledikten sonra sevdiklerinizle paylaşın.
Afiyet olsun...