Beyaz çikolatalı makaron

Makaron tarifini arzu ettiğiniz gıda boyaları ve tatlandırıcılar ile istediğiniz renkte hazırlayabilirsiniz.

Makaron harcını fırın tepsisine aralıklı olarak sıkın boşluk vermeden ve üzerleri düz olacak şekilde bırakmaya çalışın. Üzerlerinin kuruması için tepsiye aldığınız makaronları en az yarım saat kadar oda ısısında dinlendirin. Kuruduklarını anlamak için parmağınızla üzerlerine dokunun. Elinize yapışmıyorsa kurumuş demektir.
Malzemeler

3 adet yumurta akı
15 su bardağı ince çekilmiş badem unu
1 su bardağı ince çekilmiş pudra şekeri (ilave olarak +2 yemek kaşığı)
3/4 su bardağı toz şeker
2 damla jel gıda boyası (arzu ettiğiniz renkte)
Ganaj için:
100 ml. sıvı krema
200 gram beyaz çikolata
Nasıl yapılır

Makaron hamurunu hazırlamak için; un haline getirilmiş badem içi ve ince çekilmiş pudra şekerini karıştırıp rondoda çekin. Ayrı bir kapta yumurta akı ve toz şekeri mikserle yumurta akları katılaşıp kaşıktan akmayacak kıvama gelene kadar çırpın. Bir kaç damla jel gıda boyası damlatıp yavaşça tahta kaşıkla karıştırarak karışıma yedirin. Rondoda çektiğiniz badem ununu sıvı karışıma bir kaç aşamada tahta kaşıkla dairesel hareketlerle karıştırıp birbirine yedirin. Bu karışımı sıkma torbasına doldurun yağlı kağıt serilmiş tepsiye 1 cm. aralıklarla sıkın.
Tepsiyi sert bir zemine bir kaç kez vurarak makaronların havasını alın. Üzerlerinin kuruması için bir kenarda 30 dakika bekletin. Sonrasında önceden ısıtılmış 120 derece fırında yaklaşık 20 dakika pişirin. Ara ganajı için; sıvı kremayı sos tenceresinde kaynama noktasına gelene kadar ısıtın. Beyaz çikolatayı ilave edin ocağı kapatın. Karıştırarak erimesini sağlayın. Makaronlar fırından çıkıp iyice soğuduktan sonra sıkma torbasına doldurduğumuz ganaj kremasını ortalarına sıkıp yapıştırın. Dinlendirdikten sonra ikram edin.
Afiyet olsun...