İki renkli kurabiye

Siyah ve beyazın renk kattığı iki renkli ağızda dağılan kurabiyeler hazırlayarak evdekileri mutlu edebilirsiniz...

Pişirme işlemini fırının orta katında önceden iyice ısıtılmış fırında gerçekleştirin. Pişirme süreleri fırın tipine göre farklılık gösterebilir kurabiyelerin üzeri hafif bir renk aldığında fırından çıkartın.
Malzemeler

125 gram tereyağı (oda sıcaklığında bekletilmiş)
1/2 çay bardağı ayçiçek yağı
1/2 su bardağı pudra şekeri
1/2 çay bardağı mısır nişastası
25 su bardağı un
1 çay kaşığı vanilya özütü
3 yemek kaşığı kakao
Nasıl yapılır

Oda sıcaklığında beklettiğiniz tereyağı ve ayçiçek yağını geniş bir karıştırma kabına alın. Pudra şekeri mısır nişastası ve vanilya özütü kattığınız kurabiye karışımını krema halini alana kadar elinizle karıştırın.
Elenmiş unu azar azar ekleyip hamuru toparlanana kadar yoğurun. Hamurun ele yapışmaması ve dağılmaması önemli. Hazırladığınız kurabiye hamurunu iki eşit parçaya böldükten sonra yarısını kakao ile tekrar karıştırarak yoğurun. Hazırladığınız kakaolu ve beyaz kurabiye hamurunu iki ayrı kaba alın.
Bir adet kurabiyeyi hazırlamak için; her iki hamurdan da misket büyüklüğünde parçalar alın ve avuç içinizde yuvarlayarak şekil verin. İki renkli kurabiye hamurları bitene kadar aynı işlemi tekrarlayın. Fırın tepsisine yağlı kağıt serin. İki renkli ve alacalı desenli hazırladığınız kurabiyeleri fırın tepsisine aralıklı olarak yerleştirin. Önceden ısıtılmış 170 derece fırında üzerleri hafif bir renk alana kadar pişirdiğiniz kurabiyeleri ılındıktan sonra sevdiklerinizle paylaşın.
Afiyet olsun...