Dostlar Kurabiyesi Malzemeleri

Her zaman yaptığımız gibi öncelikle dostlar kurabiyesi için elimizin altında olması gereken malzemelerimizi sıralayarak işe koyulup sonra bu meşhur kurabiye tarifinin nasıl hazırlanacağını birlikte göreceğiz.

1 su bardağı çekirdeksiz üzüm
1 su bardağı dövülmüş ceviz
1 limon kabuğunun rendesi
1 çay kaşığı kabartma tozu
2 su bardağı şeker
1 paket margarin
4 su bardağı un
3 adet yumurta

Dostlar Kurabiyesinin Yapılışı
Yukarıda kolay ölçüleri ile sıraladığımız malzemelerimizi hazırladıktan sonra birlikte dostlar kurabiyesini hazırlamaya başlayabiliriz. Öncelikle kurabiyemizin yapılışına yağ şeker ve limon kabuğu rendesini karıştırarak başlayacağız. Bu 3 malzememiz iyice karıştıktan sonra yumurtaları birer birer karışıma ilave edeceğiz. Bir müddet karıştırdıktan sonra karışıma üzüm ve cevizi de katıyoruz. Son olarak karışıma kabartma tozu ve unu birlikte eleyerek ilave ediyoruz.

Elde ettiğimiz bu karışımı yoğurmaya başlıyoruz. Hamurumuz orta sertlikte kolay yapışmayan bir kıvam kazandıktan sonra ceviz iriliğinde aldığımız hamur parçalarını elimiz ile basitçe biçimlendirerek hafif yağlanmış tepsiye aralıklı olarak diziyoruz.
Dizme işlemi bittikten sonra 160 derecede ısınmaya bıraktığımız fırına tepsiyi sürerek kurabiyelerimizi üstleri hafifçe kızarana kadar fırında tutuyoruz. Daha sonra fırından aldığımız kurabiyelerimizi soğutup servise sunuyoruz.