Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Piramitler ve Sırları

  Piramitler

  Binlerce yil önce yapilan piramitlerde bugün bile hala binlerce sir yatmaktadir.O tarihlerde piramitleri yapan insanlar herhalde metre kavramini bilmiyorlardi.Ve bütün bunlari göz karariyla yapmalarida imkansiz.Bugün bile çok düzenli bir sekilde yapilan gökdelenlerde çok hafif bir sapma sözkonusu olabiliyor.Peki o zamanlar bunlari yapan insanlar ölçüm için ne kullandilar.Saniye mi?Arsin birimi mi?Misir endazesi mi?Bilemiyoruz.Şimdi bu piramitlerde özellikle Gize bölgesindeki büyük piramitin çesitli oranlarda ölçümlerine bir bakalim.Bunlarin hepsi bir rastlanti mi?Olabilir.Ama bu kadar çok rastlantida insani düsündürüyor!

  Piramitlerin Gizemi

  * Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır. Bu taşların nasıl getirildiği konusunda kesin olmayan farklı varsayımlar bulunmaktadır.

  * Piramit kimin adına yapıldıysa onun bulunduğu odaya yılda sadece 2 kez güneş girmektedir. (doğduğu ve tahta çıktığı günler) * Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.

  * Piramitlerin içerisinde ultra sound radar sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.

  * Kirletilmiş suyu birkaç gün Piramit'in içine bıirakırsanız; suyu arıtılmış olarak bulursunuz.

  * Piramit'in içerisinde süt birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt haline gelir.

  * Bitkiler Piramit'in içinde daha hızlı büyürler.

  * Piramit'in içine bırakılmış su 5 hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.

  * Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiç koku vermeden Piramit içinde mumyalaşır.

  * Kesik yanık sıyrık gibi yaralar büyükçe bir Piramit'in içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.

  * Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğu hakkında bir bilgi yoktur; araştırmacıların çoğu ya içinde kayboldular ya da aynı yerde birkaç tur attılar fakat içlerini göremediler.

  * Piramitlerin içi yazın soğuk kışın sıcak olur

  * Büyük Piramitin açilariNil'in delta yöresini iki esit parçaya bölerler.

  * Gize'deki üç piramit aralarinda bir Pitagor üçgeni olacak sekilde düzenlenmislerdir.Bu üçgenin kenarlarinin birbirlerine göre orani 3:4:5'dir.

  * Büyük Piramitin tabininin yüzeyianitin yarisinin iki katina bölündügünde pi=314 sayisi elde edilir.

  * Büyük Piramitin dört yüzeyinin toplam yüzölçümüpiramit yüksekliginin karesine esittir.

  * Büyük Piramitdünyanin kara kitlesinin merkezinde yer aliyor.

  * Büyük Piramitdört ana yöne göre düzenlenerek insa edilmistir.

  * Piramit dev bir günes saatidir.Ekim ortasiyla Mart basi arasinda düsürdügü gölgeler mevsimleri ve yilin uzunlugunu gösterirler.Piramiti çeviren tas levhalarin uzunlugu bir günün gölge uzunluguna esittir.Bu gölgelerin tas levhalar üstinde gözlenmesiyle günün 02419 bölümünde yilin uzunlugu yanlissiz olarak saptanabiliyordu.

  * Büyük Piramit'le dünyanin merkezi arasindaki uzaklikKuzey kutbuyla arasindaki uzakliga esittir ve kuzey kutbuyla dünyanin merkezi arasindaki uzakliga esittir.

  * Piramitin yüksekligiyleçevresi arasindaki oranbir dairenin yari çapiyla çevresi arasindaki oranin dengidir.Dört kenarlar dünyanin en büyük ve çarpici üçgenleridir.

  * Gizde'den geçen boylamdünyanin denizleriyle anakaralarini iki esit parçaya böler.Bu boylam ayricakara üstünden geçen en uzun kuzey-güney yönlü boylam olupbütün yer kürenin uzunluguna ölçümünde dogal sifir noktasini olusturur.

  * Büyük piramitin tepesi Kuzey kutbunuçevresi ekvatorun uzunlugunu temsil eder.Ve iki uzunluk ayni mikyasa uygunluk gösterir.

  Gize piramitleri tahmini olarak M.Ö 3000 yıllarında eski krallık döneminde yapıldığı zannedilmekte. Bunlar; Keops Kefren ve Mikerinos piramitleridir ve isimlerini aldıkları firavunlar tarafından yaptırılmıştır.

  Kefren PiramidiGize piramitleri dünyanın en büyük piramitlerdir. Bunlarla birlikte ve Mısır'da yüzlerce irili ufaklı piramit mevcuttur. Gize piramitlerini diğerlerinden ayıran farkların başında içlerinde yazı bulunmaması ve nasıl yapıldıklarının hala çözüme ulaşmamış olmasıdır. Keops'un oğlu Kefren için yapılmış piramit 136 metre yüksekliğe sahip.

  Kefren piramidinin dış yüzeyinde yer alan kaplamalar bugün sadece tepesinde görülebilmekte.

  Gize piramitlerinden İçi ziyaret edilebilen tek piramit olan Kefren piramidinin mezar odası. Piramitler ile ilgili çeşitli matematiksel bulgular arasında ilginç olanları şunlar: Keops piramidinin yüksekliginin 1 milyarla çarpımı yaklasık olarak güneşle dünyamız arasındaki mesafeyi veriyor. (149.504.000km)

  Piramitlerin üzerinden geçen meridyen karaları ve denizleri tam iki eşit parçaya bölüyor. Keops Piramidinin Taban cevresinin yüksekliğinin 2 katına bölünmesinin pi=3.14 sayısını veriyor.

  62 metre yüksekliği ile Gize Piramitleri içerisinde en küçüğü olan Mikerinos Piramidi Kefrenin oğlu için yaptırılmış. Piramitler hala yapımları esnasında ki gizi korumaktalar. İşçilerin olağanüstü bir çabayla günde 10 metreküp taşı üst üste koyduklarını kabul edersek keops piramidinde yer alan yaklaşık 2.5 milyon metreküp taş 250.000 gün yani yaklaşık 664 yılda yerleştirilebiliyor. Oysa piramitler 20 ila 30 yıl arasında bir sürede tamamlanmıştır.

  Sfenks

  70 metre uzunluğunda ve 30 metre yüksekliğinde olan Sfenks 14.yy da Memluk'lar tarafindan top bataryalarına talim hedefi olarak kullanılmış ve ciddi biçimde zarar görmüş.

  M.Ö. 2520 yılında Keops'un oglu Kefren'in mezar kompleksi için yontulmuş. Sfenks Mısır dilinde 'SEZP-ANHE' Yaşayan görüntü) anlamında. Tarih boyunca Sfenks Nil nehrine bakiyor ve nehir yoluyla gelenleri karşılıyordu.

  ALINTIDIR.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bir zamanlar Dünya üzerinde yaşayan insanlık sıradışı denebilecek bir teknoloji ve bilgiye sahipti.
  O Kadar ileri düzey bir teknoloji hakimdiki Bizim hala nasıl yapıldığına nasıl inşaa edilip hesaplandığına akıl sır erdiremediğimiz Piramitleri yapmak usta mimarlar için olağan idi.

  Taşların Mısır'a göre dünyanın bir ucu denilebilcek ROMA'dan getirilipte orada böylesi bina inşa edilebilmesi o zamanki GÜÇ ve TEKNOLOJİ ile kolaydı.

  Sonra bir tufan yahut kıyameti- suğra ( küçük kıyamet) bir çok büyük afet dünyayı un ufak etti.

  Geriye çok güçlü ve çok dayanıklı olanların kaldığı bir helak da diyebiliriz :S

  Böylesi tüm dünyayı yerle bir eden bir afet sonrsından geriye sadece günümüze PİRAMİTLER kaldı.

  ve biz 2013 yılı itibari ile dahi halen o zamanlardaki teknolojiye ulaşamadık.


  Arz Ederim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş