1)
Sorunları yaradana anlatın
2) Çözüm yollarını gözünüzde canlandırın
3) Büyük bir istek ve gayretle bu sorunları çözmeye uğraşın.

Çoğu kere sorunların üstesinden gelmeyi başardığınızı göreceksiniz.

1) Sorunları yaradana anlatmak: Nerede olursanız olun ister evde ister işyerinizde arabada ya da sokaklarda yürürken sorunlarınızı yaradana anlatıp onunla iletişim kurun. Sorunlarınızı çözmek için ondan size güç vermesini isteyin.

2) Çözüm yollarını gözünüzde canlandırmak : Fizikte en önemli faktör kuvvettir. Psikolojideki en önemli faktör ise gerçekleştirme arzusudur. Bir insan başarıyı sahiden isterse ona ulaşır. Olumsuzluğu isterse olumsuzluğa ulaşır. Neyi gerçekleştirmek isterse ona ulaşır. Dolayısıyla sorunlarınızı çözmek istiyorsanız bu olumlu isteği kafanızda canlandırın.

3) Büyük bir istek ve gayretle sorunlarınızı çözmeye uğraşın : Sorunların çözüm yollarını gözünüzde canlandırmayı ve bunu çözme isteğini sağlayabildiğiniz zaman psikolojinin temel faktörü olan gerçekleştirme isteği ortaya çıkmış demektir. Bundan sonra yaradanın size verdiği güçle çözüm yollarını uygulayın; bakın sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

Ben bu üçlü dua tekniğini kendimde uyguladım ve işe yaradığını gördüm. Bunu uygulayan diğer insanlar da işlerini yaparken büyük bir güç ortaya çıktığını ifade etmişlerdir.

Dua ederken 10 kural
1) Her gün bir köşeye oturun. Hiçbirşey söylemeyin. Yalnız yaradanı düşünün. Böyle yaparsanız dimağınızı yaradana açmış olursunuz.

2) Sonra basit cümlelerle sesli olarak dua etmeye başlayın. Kafanızda olan herhangi birşeyi yaradana söyleyin. Yaradanla kendi günlük dilinizle konuşun o sizi anlayacaktır.

3) Her gün işe giderken trende veya otobüste dua edin. Işyerinizde masanızda otururken de belirli bir süre dua edin. Dua ederken gözlerinizi kapayın dünyayla ilişiğinizi kesip yalnızca yaradanın varlığını daha iyi hisseceksiniz.

4) Dua ederken yaradandan her gün birşeyler istemeyin onun yerine bize bahşettiği nimetler ve yaptığı yardımlar için teşekkür edin.

5) Dua ederken dualarınızın sevdiklerinize ulaşacağına yaradanın da onları sevip koruyacağına inanarak dua edin.

6) Dua ederken aklınıza hiçbir olumsuz düşünce getirmeyin. Yalnız olumlu düşüncelerle ilgili dualar etkili olur bunu aklınızdan çıkarmayın.

7) Daima yaradanın sizin için yapacaklarını kabul edeceğinizi belirtin. Yaradana isteklerinizi de belirtin fakat yaradan ne yaparsa onu kabul edeceğinizi de ifade edin. Onun sizin için yaptıkları sizin isteklerinizden her zaman daha iyi olur. Bunu da sakın unutmayın

8) Herşeyi yaradanın ellerine bıraktığınızı belirtin. Yaradandan size en iyi şeyleri yapma yeteneği vermesini isteyin. Hareketlerinizin her türlü sonucunu yaradanın ellerine bırakacağınızı belirtin.

9) Sevmediğiniz ve size kötü davranan insanlar için de dua edin. Gücenme manevi gücün ortaya çıkmasında en büyük engeldir.

10) Kendileri için dua edeceğiniz insanların bir listesini yapın. Bu listeye sizinle doğrudan ilişkisi olmayan uzaktan tanıdığınız insanların ismini de yazın. Ne kadar çok insan için dua ederseniz duanın faydasını o kadar çok görürsünüz.

Olumlu Düşünmenin Gücü / Norman Vincent Peale kitabından alıntıdır.