100 yaşındaki kadın zindeliğini çok çalışmaya borçlu

100 yaşındaki Felimina Rotundo zindeliğini haftada 6 gün günde 11 saat çalışmasına bağlıyor.

100 yaşındaki Felimina Rotundo'nun yaşının ve emekliliğin keyfini çıkardığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Felimina bir kuru temizlemecide haftada 6 gün günde 11 saat çalışıyor. Sabah 6'da mesaiye başlıyan Felimina akşam 7'de işten çıkıyor.
"Bunca yıl çalışmasaydım delirirdim"

15 yaşında çalışmaya başlayan Felimina"Ben emekliliğe inanmıyorum. 65 yaş emekli olmak için çok erken. 65'inde emekli olsaydım bunca yıl ne yapacaktım? Delirirdim herhalde! Çalışıyorum çünkü insanları seviyorum. İnsanların içinde olmak istiyorum" diyor.
Bu çalışkan kadın çalışmanın kendisini genç ve zinde tuttuğunu söyleyerek"Huzurevlerinde bu yüzden çok hasta var. Yapacağınız bir şey olmadığı için zihniniz geriliyor" şeklinde ekliyor.Pazartesi - cumartesi çalışan Felimina pazar günlerinde köpeği ile yürüyüş yaptığını televizyonu haberler dışında seyretmediğini ama çok gazete okuduğunu söylüyor.
"Yaşlıların çalışmasına imkan verilmeli"

Yaşı 100 ama ruhu genç kadın yaşlılık konusunda ise şöyle diyor: "Yaşlı insanları bir kenara atıp unutuyorlar. Bence yaşlıların çalışmasına imkan vermeliler. Yaşlılar çalışmaya devam edip bağımsız oldukları zaman çok daha iyi hissediyorlar."