Geri dönüşümle hayatınızı renklendirin

Son zamanların en gözde trendi olan geri dönüşümle dünyaya bir katkıda bulunurken hayatınızı da renklendirebilirsiniz.
Dünyamız giderek teknolojiye bağlı gelişmelerden dolayı modernleşen bir dünya. Bu modernleşme bize yalnızca gelişimi değil gün geçtikçe çığırından çıkan bir tüketim döngüsünü de getirmekte. Hayatımızın merkezine yerleşen ve bizi tüketim toplumu haline getiren bu olgu gün geçtikçe hayatımızı olumsuz etkilemekte. Tükettiğimiz kadar üretemediğimizden ya da dünya sakinleri olarak yenilenemeyen doğal kaynaklara (doğal gaz tarıma uygun toprak kömür petrol ve bor vb. gibi) sahip olduğumuzdan dolayı insanlığın ve doğanın sürdürebilirliği açısından enerji kaynakları bulmalı bulamıyorsak yaratmalıyız.
Geri dönüşüm dünyaya hediye vermektir

''Bunu nasıl başarabiliriz ki?'' dediğinizi duyar gibiyiz. Dünyaya çocuklarımıza ve geleceğe bir hediye vermenin en iyi yolu geri dönüşümdür. Geri dönüşüm; giderek kaynakları azalan dünyamızda geleceğe dair bir düş kurabilmek adına kullanabileceğimiz belki de tek faaliyettir. Yaşam döngüsünün devam etmesini istiyorsak geri dönüşüme başvurarak kullanılmış ürünleri gündelik hayata geri kazandırmalıyız.
Kendini ve yaşamını geri dönüşüme adayan insanlar sayesinde bunu nasıl başarabileceğimizi öğrenebiliriz. Kadınvekadın.net ekibi olarak bizleri ''Bitti Gitti Atölyesi''ne kabul eden Erbil Sivaslıoğlu ile geri dönüşüm hakkında oldukça keyifli bir sohbet gerçekleştirirken evimizde bir köşesinde duran eşyaları nasıl kullanılabilinir hale getirebileceğimizi de öğrendik.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]