Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Daha mutlu bir yıl için bunları yapın

  Daha mutlu bir yıl için bunları yapın

  Mutluluk için bazı adımları doğru atarsanız; mutluluk bir çığ gibi büyüyerek çoğalır. Siz de yeni yılın bir önceki yıldan daha güzel geçmesini istiyorsanız bir takım alışkanlıklar edinmeniz şart.

  Her yıl farkında olmadan hayatımızda çok önemli gelişmeler oluyor. Bu gelişmelerin sonucu günlük hayatımıza yansıyor ya yeni bir şeyler satın alarak teknolojimizi yeniliyor ya da hayatımızda olan bazı şeyleri geliştiriyor değiştiriyoruz. Genellikle bu yaptıklarımızın pek de farkına varmıyoruz. Her şey adeta programlanmış gibi kendiliğinden oluyor.
  Ancak 2015 yılında hayatınızda yapacağınız değişiklikler aslında bugünden belli… Eminiz ki 2015’te bunlardan birisini mutlaka yapacaksınız.  Daha çok su için

  Çoğu insan kronik olarak susuzluk çeker. Dehidratasyon konsantrasyon hafıza ve enerji gibi pek çok şeyi etkiler. Önümüzdeki 12 ay daha çok su içmeniz hayatınızda büyük değişikliğe sebep olabilir. Aslında insanlar susamış hissetmedikleri için su içmezler. Kendinize en sevdiğiniz renkte veya olağandışı bir dizaynda su şişesi edinin ve elinizin altında tutun. Nane ya da portakal gibi favori aromanızı katmak da daha fazla su içmenize teşvik olacaktır. Yemeklerden önce bir bardak su içerseniz bu da sizin daha az yemenize ve kilo vermenize yarayacaktır.
  Sarılmayı ihmal etmeyin

  Bir sevgiliniz olsun olmasın her gün birine sarılmayı ihmal etmeyin. Fiziksel temas insanlar için oldukça önemli bir stressa vardır ve kimse bir sarılmayı geri çeviremez. Sarılmak insanların birbirleri ile enerjilerini takas ederek güçlü bağlar kurmasına ve ilişki oluşturmasına yardımcı olur. Sözsüz iletişimde oldukça kuvvetlidir. Sarılmanın güçlü bir iyileştirici yanı da vardır; kaygı yalnızlık depresyon ve diğer birçok hastalıklarla mücadele için yardımcı olur. Sevdiğiniz insanlara sarılmayı ihmal etmeyin.

  Yapmayı beklediğiniz bir şeyi yapın

  Her zaman Maldivler'e mi gitmek istediniz? Bir kitap yazmaya mı niyetleniyorsunuz? Bu sene bunu yapın! Yeni bir yıl bir bütçe listesi oluşturmak ve hayallerinizi gerçekleştirmeye başlamak için iyi bir zamandır. Sebebi ne olursa olsun hayallerinizi ertelemekten vazgeçin ve bu yılı onlara ulaşmak için gerçekten çaba harcayarak geçirin.


  Vasiyetinizi yazın

  Çoğu insan bir vasiyet yazmanın önemini kabul etse de bu önemli eylemi erteleyip durmaktan vazgeçmez. Eğer siz de o insanlardansanız bu yıl vasiyetinizi yazın. Vasiyetiniz olmadığı zaman ailenizi arkanızda içinden çıkılmaz bir durumda bırakabilirsiniz. Özellikle başınızdan boşanma ve birden fazla evlilik deneyimleri geçti ise bunu mutlaka yapın.

  Büyük öğeler için tasarruf edin

  Şu anda borcunuz olsun ya da olmasın kredi kartı taksiti ödemek yerine büyük alımlar için nakit tasarrufu yapmak çok daha akıllıcadır. Arzu öğelerinizin bir listesini yapın ve ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu ve kendinize öngördüğünüz süreyi belirleyin. Küçük alımları erteleyerek veya giderleri keserek planınıza sadık kalın. Ve mutlaka her seferinde almak istediğiniz şeye gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını iyi düşünün.

  İnsanlarla bağ kurun

  Teknolojinin içinde kaybolup gitmeyin. Arkadaşlarınızla buluşup kahve için yemek yiyin. İnsanlarla düzenli olarak yüz yüze görüştüğünüzde kendinizi çok daha mutlu hissedeceksiniz. Bu tür fiziksel yaklaşımlar insanların birbirlerini daha iyi anlamasını sağlayacak sözcüksüz iletişim için de idealdir. Küresel bilgisayarlaşma çağında interneti kullanmamak gerçekten zor ama zaten bunu yapmanızı değil kısıtlamanızı öneriyoruz.
  Önceliklerinize göre yaşayın

  Ne tür değişiklikler yapmanız gerektiğine karar verin. Eğer hedeflerinize yönelirseniz daha mutlu bir insan olursunuz. Gerçek değer ve hedeflerini kaybeden insanlar anlamsız bir keşmekeş içinde kaybolmaya mahkumdur. Arzularınız medya toplum ve moda tarafından oldukça etkilenir ki bu da gerçekten kendi hayatınızı yaşamanızı engeller. Eğer kendinizi bir başkasının hayatını yaşıyor gibi hissediyorsanız bir adım geri atıp tercihlerinizi gözden geçirme zamanınız geldi demektir.
  İnsanlara sizin için ne anlam ifade ettiklerini söyleyin

  Etrafınızdaki insanların hep etrafta kalacağını sanmanız büyük bir hata olur. Onları gerçekten seviyor ve değer veriyorsanız bunu bilmelerini sağlayın. Komplimanlar ve güzel sözler söyleyen için de duyan için de çok değerlidirler. Güzel bir söz karşınızdaki insanın moralini yükseltmek ve kendinizi de daha iyi hissetmeniz için çok hoş bir seçenektir.

  Mutlu olmaya karar verin

  Mutluluk bir ruh halidir. Mutlu olmayı öğrenmek uzun zaman alsa da öğrenilebilir olduğu bir gerçektir. Şartlar aleyhinizde olduğunda bile mutlu kalabilirsiniz. Kara bulutların arasında parlayan noktayı bulun ve onu kendinize adayın. Refahımız büyük ölçüde genetik yaşam koşulları ve birçok kontrolsüz faktör tarafından belirlenir. Yine de mutluluk kontrolümüz altındadır. Her zaman kolay olmayabilir ama kararlı olduğunuzda mutluluğunuzdan ödün vermezsiniz ve mutluluk hayatınıza pozitif olanı getirir.


  Gülümseyin

  Mutlu olmanın bir bölümü de gülümseyebilmektir. Kendinizi çok daha iyi hissetmenize sebep olur ve bulaşıcıdır. Etrafınızdaki herkes sizinle birlikte gülümsemeye meyillidir. Çalışmalar gülümseme gibi kişinin ifadesindeki fizyolojik değişikliklerin kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan hormonların üretimine yol açtığını gösteriyor. Gülümsemek küçük bir şey gibi görünse de kendi yaşamınız ve etrafınızdaki insanlar üzerinde büyük bir etkisi vardır.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Denerim. (:


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş