Nasıl mutlu olunur
Her insanın aklında kimi zaman dillendirdiği bu soru aslında cevabı çokta zor olmayan bir sorudur.
-
Klasik bir başlangıç ile mutlu kelimesinin TDK Türkçe Sözlük’teki anlamıyla başlayalım bu soruyu açıklamaya. Türkçe Sözlük mutlu kelimesini “Mutluluğa erişmiş olan ongun mesut saadetli bahtiyar berhudar” şeklinde açıklamıştır.

''NEDEN MUTLU DEĞİLİM?''

Peki mutlu nasıl olunur? Her insanın akılına takılan sorulardan biridir bu. Cevabı ise çok zor değil. Kendinize ''Neden mutlu değilim?'' diye değil ''Beni ne mutlu eder?'' diye sormalısınız. Bu soruya verdiğiniz cevap sizi mutluluğa götürecek ilk adımdır.

MUTLULUĞUN ANLAMI NEREDE?

Mutluluk kişiden kişiye değişen bir kavramdır. Dolayısıyla nasıl mutlu olurum sorusu her insanın kendi içinde ayrı cevabı olan bir sorudur. Bazı insanları yeni bir güne uyanmak mutlu eder bazılarını ise hala yaşıyor olmak kimini 'bir insanı görmek' mutlu edecekken kimini ise 'o insanı birdaha hiç görmeyecek olmak' mutlu eder.

Yaşananların farklılığı zihinde mutluluk kavramını şekillendirir. Siz neyle mutlu olmak istiyorsunuz sizi ne mutlu eder onu bilmektir aslında mutluluk… Başkalarının mutluluk tariflerine uymaya çalışmamak kendi mutluluk kavramının farkına varmaktır mutluluk.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]