Geçmişi ve Kendimizi Affetme Teknikleri


Nasıl affedebiliriz? Affetmenin Önemi Affetmek ve Pozitif hayat..

Affetmekte zorluk çeken arkadaşlar bu yazıyı mutlaka okusun ve dostlarımız paylaşsın. Zira bir affa vesile olmak büyük sıkıntıların ortadan kalkmasına vesile olmaktır.. Bu ise rahmet süreci için büyük bir adımdır..

-Affetmenin Önemi-

Geçmişte yaşadığımız olumsuz olaylar o an orada kalır gibi olsada zaman geçmesine rağmen hatta unuttugumuzu düşünmemize rağmen bilinçaltımıza işler ve orada sessizce bekler.. Ta ki benzer bir oluşum adımı içerisine girene kadar.. Şöyle bir örnek verelim geçmişte aldatılmış ihanete uğramış bir birey bu yaşadıgı acı deneyimi affetmediği takdirde bilinçaltında korkular ve kaygılar oluşur.. Acaba yeniden aldatılırmıyım sancısı doğar. Ne zaman ki yeni bir ilişkiye adım atacak olsa bilinçaltında ki korkular depreşir ve sakın bu ilişkiye başlama yine aldatılacaksın gibi olumsuz bir kodlama yapar. Kişi bu kodlamayı aldığı için hayata endişeler ile devam eder ve malesef yaymış oldugu düşünce frekansı kendisine yine ihaneti getirir. Çünkü bu şekilde mesaj frekans yaymış bu frekansın oluşturduğu enerjileri çekmiştir.. Bu gibi kaygılar endişe ve korkular hemen hemen her konu için geçerlidir. Affetmemek kin ve nefreti getirmektedir kin nefret yada olumsuz düşünce ise yaşam enerjimizden çalmaktadır.. Kişinin hastalanmasından hayatındaki birçok şeyin yerle bir olmasına kadar sebepler oluşturabilmektedir.. Auramızı negatif ağlarla örmektedir ve bu yıldız düşüklüğü dediğimiz konunun sebeplerinden birisi olmaktadır. Hal böyle olunca sadece ilgili konu için değil sağlık kazanç sosyal ilişkiler gibi her alanda negatif süreçlere anahtardır.. Tüm bunların kurtuluş yolu ise geçmişte yaşanan olayları kişileri ve en önemlisi suçladığımız kendimizi affetmektir..

Peki Nasıl Affedebiliriz?

Affetme tekniklerinin en başında affetmenin önemini bilmek yatmaktadır.;

1- Affetme eyleminin bir ibadet olduğu bilinci olmalı.. Çünkü bu Allah'ın bizlerden bir isteğidir.

* Sen yine de affa sarıl iyiliği emret ve cahillerden yüz çevir. Araf suresi 199.ayet
* Kim affeder bağışlarsa onun mükafatı Allah'a aittir. Şura 40.ayet

2- Affetmeyi bir erdem olarak bilmeliyiz. Kin nefret intikam sevgisizlik besleyenler zamanla bu duygularla birlikte yaşar ve vazgeçilmezleri olur zararlı insanlar haline gelirler.. Oysa aksini düşündüğümüzde affeden seven kabule geçen insanlar her koşulda mükemmeliyet özelliklerini alacaklardır.

3- Affetmek bir arındırma tekniğidir.. Bilinçaltı sistemi duygu ve düşüncelerimizi taşıyan depolardır. Burada en büyük yükü negatif duygular oluşturur çünkü onlar aksini kullanmadıkça kalıcıdır.. Affetmek ise tüm bu negatif yüklerin bilinçaltından atılması işlemidir.

4- Affetmek pozitif enerji verecektir.. Negatif duygulardan arındıkça pozitif duyguların ivmesi artar bu sebeple hayatımıza gelecek olan yeni enerjiler artı yönde ilerler.. Bu şifadan aşka aşktan berekete kadar birçok konu için geçerlidir..

Peki Nasıl Affedeceğiz?

Affetmek istediğiniz olay yada kişiyi sessiz sakin bir oda da tek başınıza kalarak imgeleyin. O kin öfke veya nefreti iyice güncelleyin hafızanızda oalyı tekrar tekrar yaşayın düşüncenizde.. Bilinçaltınızdan bilinç seviyesine iyice çıkarın kızın sinirlenin gerekirse kendi kendinize sonra yüreğinizi devreye koyarak bu yaşadığınız acı tecrübelerin bir deneyim olduğunu düşünün böyle kabul edin ve şunları söyleyin;

Seni affederek kendimi affediyorum Seni affederek kendi değerimi yükseltiyorum kin ve nefretden arınarak hayatımın bundan sonraki kalan bölümüne güzel enerjileri almayı onları davet etmeyi seçiyorum. Seni affederek ve bunun bir deneyim oldugunu bilerek hayata daha sağlam ilerliyorum seni affederek ruhumu üzmene sebep olan herşeyi silip atıyorum.. Ben seni affederek özgürleşiyorum.. Sende bende artık özgürüz.. Seni Rabb'imin Afüvy ismi ile affediyorum Seni Affediyorum.

diyerek birkaç kez tekrarlayın.. Bu esnada imge olarak içinizdeki affetmek istediginiz olayı veya kişiyi siyah bir duman gibi düşünerek yavaşca bedeninizden uzaklaştıgını düşünebilirsiniz bu daha da etken olacaktır..

Ayrıca gün içerisinde Ya Afüvy esması ile bolca çalışırsanız yine inanılmaz katkılarda bulunacaktır.. Hepinize pozitif bir hayat diliyorum..


Alıntıdır.