Farkındalık bir şey yapmaya çalışmak değildir.
* İyi bir insan olmaya çalışmak değildir.
* Hareketlerine çeki düzen vermeye çalışmak değildir.
* Kibar olmaya çalışmak sakin olmaya çalışmak da değildir

FARKINDALIK SADECE VE SADECE NORMAL YAŞANTINIZA DEVAM EDERKEN YAPTIĞINIZ HERŞEYİ İZLEMEYE ÇALIŞMANIZ VE ŞAHİT OLMANIZDIR.

Hırsızlık yapıyorsanız yaptığınız hırsızlığı izlersiniz. “Şu an hırsızlık yapıyorum” . Cinayet işliyorsanız “Şu an cinayet işliyorum”. Birini seviyorsanız “Şu an birini sevmeye başlıyorum” ya da biriyle tartışıyorsanız “şu an arkadaşımla tartışıyorum” diyebilmektir. Elbette bunu diyebilmek için kendimize sanki dışarda bir kamera varmış da oradan bakıyormuş gibi tepkisiz ve yorumsuz izlemeliyiz.


Unutmayın farkındalık uygulamaları ile amacımız ;

- Yorum (insanlar veya olaylar hakkında yorum yapmak)
- Önyargı (insanları veya olayları yargılamak)
- Kendinden ve sevdiklerinden bahsetmek (Sana Sorulmamasına Rağmen )
- Sana sorulmadan konuşmak (Ben burdayım demeye çalışmak Kendini Kanıtlama çabası)

Bu dört olguya suçüstü baskın yapabilmek amacıyla (tam bu olguları yaparken) dışardaki kameradan kendimizi izleyip;

- Hop ne yapıyorum ben? Bunu yapayı ben istemedim ki?

Deyip bizi kontrol eden mekanizmanın bize neler yaptığına şahit olmak ve her yakaladığımızda enerji toplamaktır. Bu topladığımız enerjiler ile de Kuantum mekanizması sayesinde isteklerimizi gönderip hayatımızın yönetimini tamamen ele almaktır.

Burada en önemli husus “BİRŞEY YAPMAYA ÇALIŞMAMAMIZDIR”

Hayatımız nasıl devam ediyorsa aynen öyle devam edecek. Rutin bir günümüzü yaşayacağız. Yine sinirleneceğiz yine kavga edeceğiz yine tartışacağız yine önyargılı davranacağız yine insanlarla dalga geçeceğiz yine geçmişten hatıralar gözümüzde canlanacak ve üzüleceğiz. Tek fark bunları kamaraya kaydedermişcesine tarafsız bir gözle dışardan izleyip şahit olacağız.
Sonrada kontrolsüz davranışlarımıza şahit olup “GÜLÜMSEYECEĞİZ” ve “YAKALADIM İŞTE FARKINDAYIM KONTROLÜ KAYBETMİŞTİM “ diyeceğiz.

Bu şahitlik (tanık olmak) bizim neler yaptığımızı FARKETMEMİZİ sağlayacak. Farkındalık bir oyun gibidir. Sadece kendi yaptığımız hareketleri düşünceleri duyguları ve ağzımızdan çıkanları izleyip kaç tanesini farkında olarak yapıyoruz kaç tanesini yapmıyoruzu tespit edip puan toplamak gibidir.

Yakaladığımızda 1 puan alacağız. Kaçırdığımızda ise “Tüh kaçırdım dersek” 5 puan kaybedeceğiz. Fakat kaçırdığımızda “pişman olmak yerine” sadece “gülümser isek” ve bu kaçırmanın bizim için daha da güzel olduğunu anımsarsak 10 puan alacağız.

Evet oyunumuzun kuralları kısaca bunlar. Farkındalığın temel mekanizması pişman olmamaktır. Çünkü bu evrende her şeyi aslında siz düşüncelerinizle ve ağzınızdan çıkanlarla oluşturuyorsunuz. Fakat bu süper gücünüz başka bir mekanizma başka tarafından kontrol ediliyor. Eğer bu mekanizmanın FARKINDA olursak ve kontrolü geri alırsak işte o zaman bu evrende her zaman bizim istediklerimizin olduğuna da şahit oluruz ve isteklerimiz ile hayatımızın hakimi oluruz.