Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Çalmayan Telefon da Sinir Bozar

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Çalmayan telefon da sinir bozar
  İki farklı seçenek kullanılarak yapılan deney ortamlarında sonuçlar cep telefonunun görünür bir yerde olduğu yüz yüze konuşmalarda karşı tarafın daha stresli bir tavır sergilediğini gösterdi. Cep telefonunuzu kurcalamak ya da sadece masanın üzerinde görünür bir şekilde bırakmak bile romantik bir yemeği veya arkadaşınızla günlük bir buluşmanızı olumsuz yönde etkileyebilir.Essex Üniversitesi Psikoloji bölümünde yapılan araştırmalara göre yüz yüze yapılan konuşmalarda ortalıkta duran telefonlar insanın aklına geniş sosyal olanaklarını empati ve anlayış eksikliğini getiriyor. Araştırmacı Andrew Przybylski bulunan sonuçları şu şekilde özetliyor: "Cep telefonunun insanlar arasında yakınlık samimiyet bağlantı ve sohbet kalitesini etkilediğine dair sonuçlarla karşılaştık. Cep telefonuna bakmak insanlarda iletişim kurmak istedikleri diğer kişileri sosyal medyayı başka eğlence seçeneklerini çağrıştırıyor."


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  "Böyle bir durumda içinde bulundukları sohbetten çok diğer şeylere odaklanarak beyinlerini fazladan meşgul ediyorlar."Deneyler sırasında 37 çift insan bir odaya konularak son bir ayda başlarından geçen ilginç bir olay hakkında ayrıntılı bir şekilde sohbet etmeleri söylendi. Odaların yarısında konuşmacıların yakınında bir masaya ise cep telefonu yerleştirildi. Diğer yarısına ise sohbet sırasında bir dizüstü bilgisayar yerleştirildi.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Sohbetlerden sonra her deneğe tanıştıkları kişiyle ilgili sorular soruldu ve verdikleri cevaplar psikolojik bir kaç noktaya dayanılarak değerlendirildi. Sonuçlar gösterdi ki yakınlarında cep telefonu bulunan denekler yeni tanıştıkları insanlara karşı daha negatif bir izlenim edindiler.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Aynı şartlar altında deney bir kere daha gerçekleştirildi. Bu sefer tek fark deneklerin sohbet konularıydı. Bu sefer deneklerin yarısı son bir senede yaşanan ciddi ve önemli bir konuda konuşurken diğer yarısı günlük önemsiz ayrıntılardan konuştu. Bu sefer durumlar biraz da olsa değişti. Odada dizüstü bilgisayar bulunan ve önemli konulardan konuşan deneklerin birbirlerine daha çok güvendiği ortaya çıktı. Fakat odada telefon bulunan deneklerde sohbet ettikleri konu fark etmeksizin durum değişmedi.  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  Yeni araştırmalar gösterdi ki cep telefonları kullanılmasa dahi sadece varlıklarıyla bile sosyal ilişkileri etkileyebilir.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yok ya ben normalde kendimi daha iyi ifade ediyorum.
  Karşımdaki kişinin gözlerinin içine bakarak iletişim kurmak daha güzel.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş