Bizim kültürümüzde ve inancımızda her zaman her şeyin altında ve özünde bir hayır olduğu söylenir. Biri kötü bir şey yaşar ve insanlar ona bir hayrın olacağını söyler.

Aslında illa kötü bir şeyin olmasına gerek yok hayr aramak için. Çünkü her şey ama her şey insanın isteğini yansıtır. Yani bir şeyi oluyorsa o önceden istenmiştir...

İnsanlar çoğu zaman zor işlerde çalıştıklarını ve hayatlarının çok zor gittiğini söyler. İşte bu noktadan itibaren zaten hayatlarına zor ve onları yıldıracak olayları işleri kişileri çekecekler. Ondan sonra da bu devam edecek ve tekrarlanacak.

Bence en önemli şey insan hayatında güvendir. Güven insanın bütün sorunlarına çözüm olur bütün hayallerini gerçekleştirir. İnsan kendine güvendiğinde etrafındaki hiçbir etken onu yıldıramaz. Böylece hedefine gittiği yolda zevk duyar. Hayatı dolu doldu yaşar.

Günümüzde "Liderlik" üzerine bir çok şey duymuşsunuzdur. Seminerler workshoplar.Bu etkinliklerin tabi ki çok faydası var. Fakat bu konu da bile bence en şey güven. Kendine güvenen evrene güvenen herkes büyük bir şevkle ve minnetle yaşar. Hiç şikayet etmez.

İşte bu nokta da insan hayattan zevk almaya başlar. İnsan hayattan zevk almaya başladıkça yaptığı her şey onun kişisel bütünlüğüne giden bir yol gibi gözükür. Kişi kendine inanır güveni artar ve hayallerine daha çabuk ulaşır.

Karşısına çıkan engelleri engel görmez. Hedeflerine gittiği yolda kendini geliştirebileceği bir şeyler öğrenebileceği bir yol arkadaşı olarak görür engelleri.

Bu dünyada aklınıza gelebilecek tüm başarı insanlar hayallerine zevk duyarak ulaşmışlardır. Dışarıdan ne kadar zorluklar çektikleri görülse de onlar bunun keyfini çıkarmasını bilmiştir.

Her zaman her şeyin keyfini çıkarmanız dileğiyle.

alıntı