Sorunlar size hediyeler verir. Ama aynı zamanda sizi yıpratır. Hediyeyi kabul etmesini bilmek gerekir. Sorunlar cesaretimizi ölçebilir. Cesur olunuz. Sorunların elbette bir çözüm yolu vardır. Çözümü aramak lazım yılmadan. Çözüm için size yardımcı olabilecek kişileri bilin ve diyaloğa geçin.
Mutlu olmak bir yol gibidir. Süreç ister. Mutlu olmak için giden yol kavramından ziyade yolda mutlu olmaya çalışın.
Çok küçük şeyler bile insana başarı sağlayabilir. Başarı için sistematik olun. Bir anda gelen ne başarı ne de maddiyat kalıcı olmayabilir. Bu da siz başarısızların arasında uzunca bir müddet kalmanıza etki edebilir.
İnanmak kişi için en büyük güçtür. İnanmak ve amaç için motive olmak başarının en temel basamağıdır. Planlamak ve her yapılan işi düzgün yapmak sonucu ulaşmanızda kaybolmanızı engelleyecektir.
Başkalarının hayatlarına özenmeyiniz. Kendi yaşamınıza odaklanınız. Her şey göründüğü gibi olmayabilir. Sizin özendiğin belki de size daha fazla özeniyor olabilir.
Ya hep ya hiç düşüncesini sizi çoğunlukla hiçliğe götürür. Sinirle alınan kararların zararları kısa zamanda çıkabilir. Hayat bir kumar değil zar atmayınız.
Egolarınıza dikkat ediniz. Utangaç insanlar etraflarının ayna ile dolu olduğunu zannederler. Hatalarınız olacaktır ve olması gerekir. Hata yapmaktan aşırı korkmayın.
Dizleriniz üzerine çökmeyiniz. Sizin büyüttükleriniz belki de sizin diz çökmenizden kaynaklanıyordur.
alıntı