Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Thumbs up Uyku Pozisyonunuz Kişiliğinizi Yansıtıyormuş  Uyku Pozisyonunuz Kişiliğinizi Yansıtıyormuş

  - Uyku üzerine araştırma ve analizler yapan uzmanlara göre 6 ortak uyku pozisyonu ile farklı kişiliklerle ilişkili. Yatış pozisyonu uykuya dalma ve sağlıklı uyku üzerinde oldukça etkili. Uyurken yatış pozisyonunuzun anlamlarını yazının devamında bulabilirsiniz..


  Fetus / cenin yatışı..

  Cenin şeklinde yani anne karnındaymış gibi kıvrılarak yatmak dışa dönük ancak duygusal hassas bir kalbe sahip olduğunuzu gösteriyor. Bu tür kişiler birisiyle ilk buluşmalarında utangaç olabilir ancak kısa sürede rahatlarlar. Araştırmalarda 1000 kişiden % 41'i bu şekilde uyuduğu belirlenmiş. Kadınların erkeklerden 2 kat daha fazla bu poziyonda uyuduğu da tespit edilen diğer bir bulgu..

  Kollar yanda dik yatış..

  Çoğu kişi kollarını her iki tarafa sarkıtıp dik şekilde uyuyamaz. Bu şekilde uyuyunlar rahat kalabalığa alışkın yabancılara güvenen sosyal insanlardır.. Buna rağmen bazen kolay aldanabilirler..

  Yaşlı duruşunda yatış..

  Her iki kolunu kıvırarak ellerini yastığın yanına veya omuz hizasına koyan kişiler doğal insanlardır. Şüpheci kuşkucu iyiliğe şüpheyle bakan özellikler taşıyabilirler. Düşünceleri zor veya yavaş değişir. Bir karar aldıklarında bunu değiştirmekten çok hoşlanmazlar.

  Asker yatışı..

  Kollar vücudun yanlarında rahat bırakılmış yüz yukarı şekilde sadece baş sağa sola dönecek şekilde yatanlar sakin sessiz vakur ağzı sıkı kişilerdir. Gereksiz yere konuşanlardan ortalığı velveleye veren insanlardan hoşlanmazlar. Kendilerini diğer kişilerden yüksek olarak konumlandırırlar.

  Yüzü koyun (serbest düşüş) yatış..

  Yüzü koyun yani bacaklarınız aralık ve düz kollar baş hizasında yastığın üzerinde olacak şekilde başını sağa-sola çevirerek yatanlar topluluk sürü halinde yaşamayı sever. Başkalarından çok kendilerini önemserler.. Bunun yanında sinirli huzursuz ve içli kolay incinen kişilerdir. Eleştirilmeyi veya uç durumları sevmezler.

  Deniz yıldızı yatışı..

  Yüz yukarı kollar başın her iki yanına yastığa konulmuş açık bacakları sağa ve sola açık biçimde yatanlar iyi arkadaş olurlar. Bu tür kişiler her zaman başkalarını dinlemeye hazırdır ve yardım istediğinizde yardımcı olurlar. Genellikle ilgi odağı olmaktan hoşlanmazlar.

  - Hangi pozisyon sağlıklı?

  Sağlık açısından yüzü koyun yatmak sindirimi durdurur deniz yıldızı ve asker pozisyonlarında horlama ile sıkça karşılaşılır kötü uyunmasına neden olur. Midenin baskılanmadığı kolay nefes alınan düz bir yatış gece boyunca sağlıklıdır. Rahat uyku sağlar horlamayı azaltır. Uyuyan kişiler nasıl yattığının farkında olmadığı için bu şekilde yattıklarında bile çok iyi uyku uyumaları her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür araştırmalarda ayrıca çoğu insanın uyku pozisyonunu değiştirmekten hoşlanmadığını da ortaya koyuyor. Buna göre insanların sadece % 5'i her gece farklı bir pozisyonda uyuduğunu belirtiyor..

  ALINTIDIR.

 2. #2
  We~
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Her turlu yatarim
  Gözümde küçülmüş insanlarla Büyük hesaplarım olmaz benim...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş