Sedona Metodu Nedir? Sedona Teknikleri ile Duyguları Salıverme ve Kazandırdıkları

Sedona Yöntemi kişisel gelişim araçlarından birisi olup sistemin kurucusu Hale Dwoskin'dir... Hale Dwoskin; Secret kitabını bilirsiniz bu kitapta deneyimlerini ve bilgilerini paylaşan dünyanın en ünlü kişisel gelişim egitimcilerinden birisidir..

Sedona Yöntemini kısaca tanımlarsak; kişilerin zihninde o an oluşan yada daha önce oluşmuş her türlü olumsuz ve kişiyi baskı altında tutan fikirlerin duyguların zihinden temizlenip atılması o fikir ve duyguların baskısından kurtulma çalışmasıdır...

Sedona Metodu hem basit hemde etkili bir sistemdir.. Herkes tarafından kolaylıkla öğrenilip uygulanabilinir..

Uygulama içeriği şu şekilde gerçekleştirilir.

Bizi rahatsız eden yüksek benligimizi karartan kendimizi ifade etmemizi engelleyen duygu/düşünce/mizac gibi yönlerimizi belirliyoruz.. Mesela öfkeli birisiyiz.. Bu durum bizi ve başkalarını rahatsız ediyor.. Şimdi tespit aşamasını sağladık.. Kurtulmamız gereken duygu rolünü saptadık.. ( Sistem her ne kadar kolay olsada bu bölüm sistemin en zor kısmıdır.. Çünkü bireysel rahatsız edici baskılarımızın farkındalıgını sağlamak problemlidir.. ) Teknigin diger kısmı bu duygumuzun meydana çıkmasını sağlamaktır. Sıksık Öfkelendigimiz olayları yada sahneleri göz önüne getirelim.. En son neye öfkelendik yada en çok hangi durumlarda öfkeleniyoruz.. Sonra soru cevaplarla bu duygumuzun farkındalıgını geliştirecegiz. Bu Sorular sorup cevapladıkça duygularımız ile aramızda ayrışma başlayacaktır..

Örneğin;

1- Öfke duygumun yok olması için onu bırakabilirmiyim?
2- Buna istekli miyim?
3- Bu duyguyu Ne Zaman bırakabilirim?

Bu sorulara cevaplarımızı sadece Evet yada Hayır şeklinde vermeli ve 3-4 saniye aralıklarla toplamda 9 turda oluşturmalıyız.. 3.Sorumuz olan Ne zaman kelimesi bize bunu şimdiye işaret edecek düzeye getirecek ve duygudan arınmamızı sağlayacaktır.. 9 tur tamamladıgımızda kısa bir süre sonra aynı duyguya geri dönerek kontrol ettigimizde artık duygumuzdan eser kalmadıgına yada çok zayıfladıgına tanıklık edebilirsiniz..

Sevgilerle