Yapacağımız çalışma bilinçli bir şekilde SUyu SEVGİmizle programlamak ve suya sevgimizi akıtmak. Aslında sadece suya değil tüm canlılara doğaya yaşam alanımıza yani DÜNYAMIZA evrene...Zamanınızı fazla almayacak çok kolay bir çalışma. Sadece hayal gücünüzü devreye sokuyor (isterseniz) ve niyetinizi belirtiyorsunuz. Eğer Reiki ya da başka bir teknik biliyorsanız onu da çalışmanıza katarak enerjinizi yükseltebilirsiniz.
Dikkatinizi kalp çakranıza (iki göğsün arası) verin. Orada pembe renkli minik bir ışık yakın ve yavaş yavaş büyütün. Pembe rengiyle ışıl ışıl ışıldayan sevgi enerjisine odaklanın ve sevgi enerjinizin frekansının yükselmesini talep ederek derin bir nefes alın ve verirken bedeninizin her yerini SEVGİnizle doldurun (bunu hissedebilir görebilir ya da öyle olmasına niyet edebilirsiniz). Kendinizi tüm bedeninizi SEVGİnizle ödüllendirin.Tüm hücrelerinizin SEVGİyle yıkandığını temizlendiğini yenilendiğini ve dengelendiğini hissedin ve bu cümleyi onaylama cümlesi olarak söyleyin..... Sonra derin bir nefes daha alın ve verirken pembe ışığınızın yani SEVGİnizin bedeninizden dışarı yayılmasına niyet edin. Bir AMPUL gibi SEVGİyle ışıldadığınızı hissedin ya da öyle olduğunu bilin (burada bedeniniz ampul ve ampulun teli de kalp çakranız olsun). Ve "ben SEVGİyle dengedeyim" onaylamasını söyleyin.Bedeninizden dışarı yayılan SEVGİ enerjinizi önce bulunduğunuz mekana ve sonra da şehrinize yayın. SEVGİnizin ihtiyacı olan her noktaya akmasına niyet edin ve akıtın. Hangi şehirdeyseniz o şehrin ismini söyleyerek örneğin; "ANKARA'daki tüm yaşam SEVGİyle dengede" onaylamasını söyleyin. Şimdi SEVGİ enerjinizin bulunduğunuz şehirden ülkemizin ihtiyacı olan her yerine akmasına niyet edin ve akıtın. "TÜRKİYE'deki tüm yaşam SEVGİyle dengede" onaylamasını söyleyin.Ve çalışmaya devam ediyoruz.... SEVGİ enerjinizi DÜNYA'daki tüm canlılara doğaya akıtın ihtiyacı olana ve bölgelere ulaşması için .... şimdi DÜNYA'daki tüm SULARA yayın; okyanuslara denizlere göllere derelere şelalelere içme sularına şebeke sularına ve yer altı sularına. SUların yüklendiği tüm olumsuz enerjilerden kodlamalardan arınmasına niyet edin.

Bu çalışmayı günlük yaşamınıza da çok rahat aktarabilirsiniz. Çevrenizdeki her suyu içtiğiniz kullandığınız ya da ne güzel bir manzara diye baktığınız alanda gördüğünüz dereye göle denize sevginizi göndererek mevcut negatif enerjilerinden arınmalarına niyet edin ve sevginizle bu suları yeniden programlayın. Ve sulara yüklediğiniz sevginin herşeye herkese yani bütüne de yansımasına niyet edin.Şimdi bulutlara yağmur damlalarına kar tanelerine ve rüzgara bırakın SEVGİnizi ihtiyacı olan her yere ulaşması adına ve toprağa akıtın SEVGİnizi .... "DÜNYA ve üzerindeki yaşam SEVGİyle dengede" onaylamasını söyleyin.Çalışmanın sonuna geldik... yine derin bir nefes alın ve SEVGİnizin dünyadan evrenin sonsuzluğuna yayılmasına niyet edin ve "EVRENdeki tüm yaşam SEVGİyle dengede" onaylamasını söyleyin ... ve çalışmanızı bitirin...