Mükemmellik Çemberi uygulaması dilediğiniz an motivasyonunuzu yükseltmenizi sağlar. Kendinizi güçlü bir zihinsel ve fizyolojik duruma uyarlamanıza yardımcı olur. Eğer mükemmellik çemberini hayatınızın bir parçası haline getirirseniz kolay kolay kendinizi güçsüz bir durumda bulamazsınız. NLP Teknikleri içinde belki de en motive eden uygulamalardan birisidir.

Öncelikle kendinizi mükemmel hissettiğiniz kendinize güveninizin zirvede olduğu bir zamanı hayal edin. Mutlaka böyle bir zaman vardır. Her insanın hayatında kendini muhteşem hissettiği zamanlar olmuştur.

Bu mükemmellik anına dair duygularınızı çok yoğun bir şekilde yaşayın. Zihninizde o anı bütün ayrıntılarıyla görün. Duyabildiğiniz sesleri duyun. O anı tamamen içinde olarak yaşayın. Ve şimdi de ayaklarınızın altında harika ışıl ışıl bir mükemmellik çemberi olduğunu canlandırın. Bu çember sihirli bir daire gibi olsun. O çemberin içinde kendinizi yenilmez hissedin. Ve şimdi de bütün gücünüzle yumruğunuzu sıkın. Yaklaşın 10-15 saniye kadar dik durun ve yumruklarınızı sıkın.

Gelecekte herhangi bir zamanda kendinizi bu mükemmellik durumu içinde hayal edin. Gözünüzde büyüttüğünüz bir şeyi düşünün ve kendinizi onu yaparken hayal edin. Ve tam o anda mükemmellik çemberinize girin dik durun derin bir nefes alın ve yumruğunuzu sıkın. Göreceksiniz ki gözünüzde büyüttüğünüz o şey artık size çok daha kolay gelmeye başlayacak.

Şimdi de mükemmellik çemberinizden çıkın ama çemberi önünüzde görmeye devam edin. Dilediğiniz an mükemmellik çemberinize girebilir ve kendinizi anında güçlü hissetmeye başlayabilirsiniz. Bu uygulama da diğer NLP uygulamaları gibi tekrar ettikçe mükemmelleşecektir.