Görünmeyen Dil ve Ahenk Kurmak
İçinizdeki Değişim kıvılcımlarının barut gücünde bir katalizöre ihtiyacı olabilir eskiden 6 ay veya bir yıl belkide daha fazla zamanda ruhsal değişimler için harcanan zaman NLP ve ya benzer yöntemlerle 4 saat gibi kısa bir zamana sığdırılabiliyor.Kişisel Gelişim seminerlerini takipediyorsanız böyle bir yöntemin olduğunu yakinen anlayabilirsiniz. Ama bu süreç sizin değişime olan inancınız ile uzayıp kısala bilir. Seminer dışı teknikler; kitap internet ve gurupsal çalışmalarlada bu hedefe ulaşabilmek mümkündür.21 Günde NLP Trans ve Değişim gibi ( isteyen olursa elimdeki kitaplardan önerebilirim.)kitaplar sonderece hızlı bir değişim sağlayabiliyor.

----------------------
Hepimizin sevdiği bir dans türü vardır kelebekler gibi uyum içinde kanat çırparcasına kendini rüzgarın esintilerine bırakınca bu ahengi izleyen kişinin ruhuna doğanın sevgisini enjekte edebiliyor.

Beden dili ve içtemsil dilinin ( görsel işitsel ve dokunsal dilinin) uyumu sonucunda da iletişim kurduğunuz kişinin de ruhunda aynı ruhsal tatmini uyandırıp mükemmel bir uyum senfonisi oluşturabilirsiniz.

BEDENSEL VE İÇTEMSİL SENFONİSİ:


Madem ki teorik temel üzerinde uygulama teknikleri ile anlatım ve anlama dengesi kurulabiliyorsa. bizde bundan sonraki dersanlatım tekniklerini bu temel üzerinde gerçekleştirelim.

Okuduğum beden dili kitaplarında da anlatıldığı gibi iletişim kurduğunuz kişinin bedeni nasıl bir duruş içinde ise kendimizi ona benzer bir duruş içerisine sokup işe başlayacağız.Öncelikle onun konuşurken yaptığı mimikleri el kol hareketlerini duruşunu ve oturuşunu ve en önemlisi ses tonu ile birlikte ses şiddetini kopyalayıp benzeşim kurup ( ahenk sağlayarak )başlamamız gerekiyor.

Örnekle tekrarlayalım:
Serdar: ( Kafasını ellerinin arasına alarak dirseklerini masaya dayayıp) Off nasıl çıkacağım ben bu işin içinden daha satış yapamadım saat iki oldu.

Ümit : ( Serdar gibi yavaş bir ses tonu ile tek elini başına dayayarak) üzüldüğün zaman yüzün asılacak ve müşterilerin ilgi görmeyince senden ürün almayacak. Neden satış yapamadın bugün bir sebebi var mı?
Serdar:Kardeşim yakında ameliyat olacak ona para bulmam gerek moralim bozuk ve kafam oralarda...

Ümit Ses tonunu hafif sertleştirip kalınlaştırarak elini yumruk yapıp masaya hafifçe vurdu sonra serdar'ın çenesinden parmak uçları ile tutup yukarı doğru kaldırdı ve gözlerine bakarak) BU HAFTA SENİNLE ORTAK ÇALIŞACAĞIZ VE ÜRÜNLERİ ÇOK İYİ TANITARAK PAZARLAMA REKORU KIRACAĞIZ.. YALNIZ SENDEN BİR İSTEĞİM VAR MÜŞTERİNİN BEDEN DİLİNE ÇOK DİKKAT ET. ADETA NASIL BİR RİTİMDE NEFES ALIYORSA AYNI ŞEKİLDE NEFES AL. MÜŞTERİYE GÜVEN VER YANİ ÖNCE ÜRÜNE SEN GÜVEN ÖNCE SEN İYİ TANI VE SEN ALACAKMIŞSIN GİBİ SAT. MÜŞTERİNİN KONUŞTUĞU KELİMELERE ÇOK DİKKAT ET DOKUNSALİŞİTSEL VEYA GÖRSEL NİTELİKLİ YÖNLERDEN HANGİSİNİ KULLANIYORSA ONUNLA AHENK KUR VE AYNI TİPTE KELİMELER KULLAN..

Serdar havada kalan ellerini indirerek heyecanlı bir nefes çektikten sonra gözlerinde güven ve destek bulmuş birinin cesaretini yansıtarak Ümit' in ses tonuna benzer bir ton ile ) Anlaştık Ümit Bunları nerden öğrendin ? Bana çok iyi geldi konuşmaların..
Ümit : İçinizdeki Devi Uyandırın Kitabında çok iyi motivasyon ( güç verici ) dersler var. onları uyguladım..

Yukarıdaki örnekte olduğu gibi Önce muhatap ile benzeşim kurun beden dili ahengi ile aynalama yaparak sizin karşıdaki insanda oluşturmak istediğiniz duyguları bir süre sonra yansıtarak bedendiliniz değiştiğinde karşıdaki insanda size ayak uydurmak zorunda hissedecek ve davranışını değiştirecektir. Vücudumuzun bu görünmeyen dilini ( beden dilini) sonraki derslerde tekrar edeceğiz..

Önerilerinizi bekliyorum.. Trans ve değişim kitabını okumanızı tavsiye ediyorum...