Olumlu Düşünme
Güzel Bakmak - Güzel Düşünme - Kişilik Gelişimi

Negatif düşünce doğal bir şey değil sadece kötü bir alışkanlıktır ve pek çok çocuk bu alışkanlığı çok erken yaşlarda çevresinden edinir. Diğer bütün kötü alışkanlıklar gibi bu da hemen önlem alınırsa ortadan kaldırılabilir.

Negatif düşünme Batı kültürünün o denli içine işlemiştir ki kişilik gelişimi konusundaki uzmanların çoğu yetişkinlerin bu hastalığı yenebilmesi için onlara yardımcı olmaya çalışmaktadır. Ben ekmeğimi bu kötü alışkanlığın ortadan kaldırılabilmesi için yaptığım çalışmalar ve yazdığım kitaplardan kazanıyorsam da tüm çocukların kendilerini çok pozitif görebildikleri keder ve ümitsizlikle kirlenmemiş bir dünyada yaşamalarını tercih ederdim.

Negatif düşüncenin kendine güven duygusunu zedelediğinden de eminiz. Siz de bilirsiniz ki kendinizi iyi hissediyor ve her şeyin yolunda gideceğini düşünüyorsanız hem kendinizden emin olursunuz hem de yaptığınız her şeyi başarma olasılığınız artar. Zeki ve başarılı işverenlerin artık eleman alırken sadece nitelikli değil aynı zamanda mutlu ve olumlu kişileri seçmelerine hiç şaşmamak gerek.

Çocuğunuzun pozitif düşünen bir insan olmasını sağlamanın en iyi yolu hiç şüphesiz ki sizin de pozitif düşünmenizdir. Fakat siz öyle olsanız bile çocuklarınız arkadaşlarından televizyondan hatta okuldaki öğretmenlerinden bile bu olumsuz alışkanlığı edinebilir. Şimdi bu istenmeyen özellikle başa çıkmanın yollarına bir göz atalım.