Yaşamının Yönetim Koltuğunda Olmak
Hayatı yönetme - hayatta ön planda olabilmek - kendimizin farkına varabilme - yeteneklerimizin farkına varabilme

SI Z L A N M A Ksöylenmek asla derman değildirçözümün parçası olamaz.

Eskilerden bir taşlama/bir masal/bir fıkra vardır!

= İki tembel bir odada oturmakta imiş.Birisi içlenmiş ''biliyormusun zaman ne çabuk geçiyor?Geçen yıl şu minderdeydikbu yıl bu minderdeyiz''demiş.=

Gün Bankanın şahsa açtığı tüketim kredisi gibidirİsterseniz onu tümden çekeryatırım yaparhayatınızı kolaylaştırmak ve güzelleştirmek için kullanırsınız.

İster seniz çektiğiniz meblayı har vurup harman savurursunuz.

İster seniz krediyi ne yapacağınızı bilmez bir halde bir kısmını çekersiniz derler.

Evet aynen bu şekilde fakat bir farkı var çekmediğinizyani yaşamadığınız kısım bir sonraki GÜNE devrolmaz.

Hayatınızın bahşedilen her anı kutsal sayılıpözenle hakkını vererekmüsriflik yapılmadan yudum yudum FARK ederek yaşanıyormu?

İşte bu sonraki an lara ve günlere güzel bir yatırımdır.

Yaşam direksiyonuna geçmeyipgeçmiş gibi yaparyokuş aşağı yönetimsiz salıverirseniz en küçük kasistetrafikteki diğerlerinin en küçük kusurunda kaza yaparsınız.

Bu hata yada kasis ölümcül değilse aldığınız hasarı SIZLANARAK-BAŞKALARINI/HAYATI SUÇLAYARAK-ACINDIRARAK-HAKKETMEDİĞİNİZ İYİLİKLERİ BEKLEYEREK-SORUMLULUK ALMAYARAK-BAHANELER ARDINA SAKLANARAK telafi edemezsiniz.Ancak içinize dert oluryönetim koltuğuna geçmemeniz için bahane oluşturur.

Direksiyondaysanızdikkatliysenizne yaptığınızı ve nereye gittiğinizi biliyorsanıztrafikteki diğerlerinin hakkınıza tecavüz etmesine mukavemet edersiniz.

Tüm özeninize karşın yolunuza barikat oluşturulursayoldan çıkmanıza yada kaza yapmanıza sebep verilirseo yaşam sahibine yaptığından sizin zarar gördüğünüzü belirtip şikayette bulunursunuz.Bir kusurla sizi zora soktuğuna kani olursanız düzeltmesini bekler yolunuza devam edersiniz.KASTİ ise en doğal hakkınız olan savunma ve def konumuna geçer kazanın/kusurun/sektenin telafisini siz cebren yaptırırsınız.

Yaşamınızın YÖNETİM koltuğuna oturun.

Sızlanmayınyukarıdaki fıkrada olduğu gibi yaşanmamışlık hevesine kapılmayınsöylenmeyin DUYULUNsöylenecek olana/yüzün e söyleyin.

Doğuştan sizinle olan yeteneklerinizi görmezden gelmeyinküçümsemeyin.

Onlar siz yönetimi ele aldığınızda oradayanınızda olacaklar.

Hayatı daha zenginyaşanası ve huzurlu yaşamak istiyorsan veya tereddütlerin varsayaşamının yönetimini elinde tutan kimseden modelleme yapamıyorsangörmemiş-gözlemlememişsen kendiniyeteneklerini ve yönetimi tanımak ve yönetmeyi başarmak için Kişisel gelişiminle ilgili bir şeyler yap.