Ölüm Korkusu
Kişilikte Çatışmalar - Ölüm Korkusu Ve Duygular - Ölüm Ve Ölüm Korkusuna Bağlı Kişilik Bozuklukları

Yedisinde neyse yetmişindede odur derler!

İşte güzel olan bu dediğinizgülmekten gözlerinizin yaşardığısıcacıksımsıcacık duyglarla içinizin ısındığıkaranlıkta görülmesede yüzünüzün ışıl ışıl parladığı bir filimi seyrederkenşimdi bitecek-şimdi bu neşeden eser kalmayacak tedirğinliğini ve sitresini yaşadınızmı?

O güne kadar sizi en çok güldürengözlerinizden gülmekten yaş gelmesine sebep olan ve sıcacık duygularla içinizi ve o anınızı ısıtan seyrettiğiniz filim bittiyorbitecek sitresiyle geriye kalan kareleri ve diyoloğları anlayamazfark edemez ve göremez hale geldinizmi?

Konusunu anlamadığınızalgınızın kavrayamadığı diyolokları bir sonarki karedekilerle birleştirip anlamlandırır ve ne demek istediğini anlarım diye filmin bütününden koptuğunuzgeri kalıp içeriği-özü kaçırıp saçmalamışlar dediğiniz bir filim seyrettiniz ve bittiği halde koltuktan kalkamadığınızdevam etsede ne demek istediğini anlasam ediğiniz oldumu?

Karanlıkta yapayanlız ve tek başınızaymış hissi verenkorkudan beyaz perdedeki olup bitene dahi bakmamak için gözlerinizi sım sıkı kapattıranefektleriyleyüksek volüm sesleriyle ve korkunç diyoloğ ve cümle tonlamalarıyla kanınızı donduran filimden çıktıktan sonra etkisinde kalaraktırsak-korkak ve mutsuz olmaya devam ettinizmi?

Bir çok İnsan yukarıda özetlenen kurguya sahip filimleri seyredip tarif edilen tepkilerle baş başa kalmıştır.

Yaşamın içerisinde aktif olarak yer alamayanyaşandıktan bir müddet sonra filim seyreder gibi o anını algılaya bilensevinciniöfkesinikorkusunuendişesinişüph esini sonradan yaşayanlarda bol miktarda var.Bu yazıda asıl üzerinde durduğum ;

YAŞLILIK ve ÖLÜM KORKUSUYLA zehirlenen anlar.


Fügüranlar ordusuna katılmışeline senaryo verilmemişverilmişsede yabancı dilde diye okumamış/anlamamış bireysürü halindeki kendisine benzerlerle sahnenin bir girişinden giripdiğerinden çıktığındagörevinin bitmiş olduğunu anlamaz.

Oyundaki replikli asıl oyuncular gibi kendisininde sırasının gelmesi gerektiğini umar.Hatta sahne üzerinden yürüdüğünü dahi fark etmezhatırlamaz.Şaşkın ve ne yaptığıne yapacağı ile ilgili donukluk içerisindeki kişi oyuncular binayı terk ederken bile o sahnede kendisininde rol keseceği anı beklemek ister.

Kişi HAYAT oyununun ustaca senaristi değilsebaşkalarının sahneye koyduğu oyunlarda fügüranlık yapar ve sıranın kendisine gelmesini bekler.

Hızla iz bırakmadan kan ter içerisinde geçirilen an larfarkına varılmaksızındoyumsuz ve uçsuz bucaksız oburlukla tüketilen saliselerde yaşayanlarbedenin yaşam ateşinin sönmeye yüz tuttuğu sıralarda bir sihrinbir gücün geçmişte kalanların yerine yenisini yaşaması için bir şeyer yapması gerektiğine hükmeder.Geriye dönmeyen beden sağlığı ve yaşayamadığı günler için öfke duyar.

Hayattan alacaklıdırne umacağını bilmesede umduğu gibi olmamıştır yaşananlar.

Kendisi yaşarmış gibi yapmış yaşadığını sandığı diğerlerini seyrederek sıranın kendisine gelmesini beklemiş ve fakat işte ÖLÜM denen oyun bozan kapısına dayanmıştır.

Buyüzden;


Güler yüzlütecrübeliyol göstericihoş görülübağışlayıcıpozitifışık saçan bir ihtiyarcık olması beklenen yakınımızıbu nefes alışı bitirecekmeçhul bir sona yolculuk olan gençleşememegün be gün ihtiyarlama zamanı ve ölme korkusu içten içe sızı gibi kemirirhuysuzlaştırıranlayışsızlaştırırbencileş tirir ve hem kendisine hemde çevresindekilere cehennem azabı yaşatırır.

Şu an genç olanlar yaşamı fark edipsenaristibaş aktörü olabilecekken fırsatı kaçırmayın!

Yaşlanıp kısıtlanmalar başladığındageriye dönüş yolu kapandığında şimdiki yaşlı yakınlarınız gibi dövünmenin bir anlamı yok.

Halen yaşlanıp memnuniyetsizlik ve geçimsizlik sembolü olan yakınlarınınbu hallerine seyirci kalanlar unutmasınlar kendi hayatlarıda etkilenmekte bu durumdan.

Hem kendinizin hemde yakınınızın geçmişi affedipbarışıksukun ve sakinlik içerisinde kabullenmeyi öğreneceği kişisel gelişim öğretilerine ve ruh sağlığı profosyonel yardım hizmetlerine başvurmanız kendinizeailenize ve Yaşlı Büyüklerinize borcunuzdur.

Gelecekte birgün geleceksıra banada gelecek diyebiliyorsanızbugün yaşlılık engellerinin yanı sıra içten içe hatta farkına varmadığı bir şekilde ÖLÜM korkusunun pençesine düşen Yaşlılarınıza Psikolojik destek sağlayacak merkezlerden istifade edin ve sizi zorlasada anlayışlı olun.

Biliyorsunuz tüm canlılar bir gün ÖLÜMÜ tadacak.