Ruhun ve İlişkilerin Ölüm Fermanı İnkar
Ruhun ve İlişkilerin Ölüm İle Alakası - Kişiliği Bozan Ölüm Fermanı İnkar - İnkar Ve Kişilik Bozuklukları

İnkar bir ret midir?

Farkına varılanşahsa yönelik hayatiekonomiksosyalailevi zararlar ve aşınmalara sebebiyet verecek fiillerleitibarın zedeleneceğikendisinin ve başkalarının bakış açılarının değişeceğiyapılmış ve söylenmişlerle ilgili sorumluluk almamak ve inkara yönelmekeylem ve sözlerin oluş sebebini ortadan kaldırıp konuyu hiç olmamışa döndürmez.

Ampulün icadında denenen onca yöntemmucide zamanenerji ve paraya mal olsadaEdison tarafından icat anlatırken başarısız olan deneyimlerin ampulü keşfedememe nin yollarının keşfi olarak dikkate değer bulunması farkındalığın ve başarısızlığın başarı için basamak oluştura bileceğinin somut örneğidir.

Kabahatlerde bile inkar otomatiğe bağlanmış savunma olarak itibar görüyor ve kullanılıyorsakast unsuru içeren kötü sonuçluzarara sebebiyet veren eylem ve konuşmalar için sorumluluk almakyanlıştan dönerek doğrusu için basamak yapmakortaya çıkan olumsuzluğun telafisi için çaba harcamak ve zararın içtenlikle ödenmesi elbete beklenemez.

Kadın-erkekanne-çocukbaba-evlatarkadaş-omuzdaş ilişkilerinde;Zaafiyetin diğeri tarafından gönüllü ortadan kaldırılmasıeksikliğin hissettirilmeden tamamlanmasızararın göstermeden paylaşılması ve hatta üstlenilmesi ilişkinin yolundan çıkmasınıbireyin yanlızlığa terk edilmesini engeller.

Koca karısınınanne çocuğununarkadaş arkadaşının kusurundan yada bilgisizliğinden kaynaklanan olumsuzluğu gönüllü bertaraf ederken;

Diğer taraf bunu görmemezlikten/fark etmemezlikten gelirsegörüp/fark ettiği halde kıymetini bilmezsedeğersizleştirirhata yapmayı kendisinin en doğal hakkıtelafi etmeyi diğeri için en önemli görev/mecburiyet olarak görürse buda inkarın bir şeklidir.

Yaygın kanı ve semavi din öğretisi ''veren el alan elden hayırlıdır'' der.

İlşkide;Tahteravalli gibi iyilikler ve kusurlar iki tarafın canını yakmayacakbunaltmayacak sıradanlıkta iseiyiliğin bir tarafavurdum duymazlığın ve kötülüğün bir tarafa tapusu çıkarılmamışsa tadından yenmez.

Ben yaptım oldu mucizesini nakarat gibi ilişkinin ezgisi olarak görene;

Veya daim sabır gösterene ne demeli?

Örselendiği halde muhatabının davranışının sorumluluğunu almamasına yutkunangeride bırakanyaşanmamış gibi davranan ve bu kötü davranışın sıklığı elektirik çarpması gibi sürekli ilişkinin titretmesine sebep olmasına rağmeniyi niyetiyle ceremeyi çeken aymaz;

Kendisine ve karşısındakine iyimi davranıyor?

İtilip kakıldığınıceremeyi hep kendisinin çektiğiniolumsuzlukları ve hasarları telafi edeyim derken kendisinden çok fazla şey verdiğini İNKAR edenpaylaşmanın SÖZLÜK anlamını neden tekrar okuyup bellemez?

Patavatsızlıkta sınırsızdüşüncesizlikte korkunçsevgi membağının üzerini kat kat betonla kapatmış...

Kendisinide sevmeyi beceremeyenamaç ve hedefi olmayanhayvansal dürtülerle çıkarlarını koruduğunu sanan...

İlişkinin cehennem yaratıcısı ve zebanisi olmayı seçtiğininde farkına varmıyormuş gibi yapan kıymetliler nedense hep hayatımızın kıyısındaköşesinde bulunur.

Kurnaz desen anı kurtarır sonrası başına gelenler için gene başkalarını suçlar.Saf desen sinekten yağ çıkarmaya çalışır.Bir verirse bin alırkıymetinide bilmez yakınları olanlarkendinize baktınızmı?

Size ait olanı talan etmesine izin veriken ne düşünüyorsunuz?

Merhametinizmi?iyi niyetinizmi?

Güçsüzlüğünüzbilgisizliğinizmi sinenizi yaralar yurduna çevirdi?

Hiç sanmam!

Aymazlığınızın-İnkarınızın devamlılığının başlıca sebebi yaşam konturolününüzü ele geçirememiş olmanız ve anı nızla yarınınızdan korkuyor olmanız.

Kendinize DÜRÜST olabildiğiniz an kendinize ihanet etmektende vaz geçersiniz.

Partneriniz iyi niyet canavarı iseiyi niyetinizden ötürü hep siz örseleniyorsanız;

Köle ruhuna-uşak ruhuna ve sürüde güdülen uysallığına ne için dahil olduğunuzu/sahip çıktığınızı köklü ve esaslı bir şekilde düşünün!

Telaştankaybetme/yerine koyamama korkusundan;Sahiplenememe/sahiplenilmeme endişesinden sizi kurtaracak olan düşüncelerinizinhislerinizin ve duygularınızın farkına varmanızdır.

İyiyiiyilikleri ve ilişkileri çabucak tüketen yakınınızın belliki ruhsal dengesinin uzmanlarca takviyesina ihtiyacı var.

Çile keşliği yardım severlikezikliği öbür dünyada ödülü alınacak vasıfaymazlığı iyi niyet olarak görüyorsan ve herşeyi sineye çektiğin için mutluysan dahi yakınının sorunlarını katmerlemeye katkıda bulunuyorsun bilesin.

Cesareti seni ısıracak köpek olarak gördüğünü kendine itiraf edemiyorsan;Sevginin merhamet olduğunu sanıyorsanbirilerininde günün birinde şaşıp yanılıp sana merhamet edeceği hayalindeysen

DUR kardeşim adalet adınahakkaniyet adınasana verilen en kutsal emanet olan yaşamın adına

D U R !!!...

Sendekileri FARK etkıymetini bilgeliştir-güzelleştir.

Yakınının islahının tek başına senin boynuna borç olmadığınıprofosyonel yardım gerektiğini olmuyorsa en kısa zamanda ondan uzak durmanın senin hayrına olduğunu anla kendinle barışıp iç huzurunu sağlamanın elzemliğine kendini ikna etiçselleştir iç barışını.

İtibar satın alınmazsevgi satın alınmaz.

Kendine itibar edersenkendini seversen başkalarıda bunları sen istemeden verir.

Elindekinin KIYMETİNİ BİLKutsal bir varlık olduğunu anla!Ruhun senin MABETin olsunorayı temizle ve temiz tut.

Ruhunu temizlemenin yolu;

FarkındalıkAF ve olumlamalarla kendine saygı göstermendir.

Yıllarca kendinle ve çevrenle ilgili yanlış inançları yeşerttiğin ruhundasana-senden olan güzelliklerin oluşa bilmesi için;

Eski dikenli çalı çırpıyı kendini ve diğerlerini af ederek ayıkla.Olumlamlarla havalandır.Sinmiş pis kokuları uzaklaştır.Farkındalığınla güzeli-güzelliği keşfet.Yaşa/yaşatdüşüncelerimin efendisiyim de.